NOZOMI DOJO
SPORTOVNÍ KLUB KENDÓ A IAIDÓ
HRADEC KRÁLOVÉ
 

HISTORY - NOZOMI KENDÓ GAŠŠUKU

Dvou a půl denní intenzivní cvičení kendó.

V rámci gaššuku se připravujeme na soutěže, zkoušky a rozvíjíme své kendó ne jen formou cvičení, ale také tím, že dva a půl dne spolu "žijeme" v dojo. Vaříme si společně, jíme společně a nocujeme společně. Trávíme spolu volný čas mezi cvičeními. Poznáme tak lépe sami sebe i své kamarády.

Historie

Tradice gaššuku v našem klubu sahá do roku 2008, kdy jsme uspořádali gaššuku pro iaidó. V roce 2013 pak přišli Martin Fritz a Pavel Štěpán mladší s tím, že bychom podobnou akci mohli uspořádat i pro kendó a požádali Pavla Štěpána st., zda by tuto akci nezorganizoval.

Pavel st. se toho chopil a tak v říjnu 2013 se uspořádal první ročník.

Cvičení vedli Martin Fritz a Pavel Štěpán ml. Martin s Pavlíkem přenášeli do cvičení své poznatky ze stáží v Japonsku. Mimo cvičení promítali fotografie, videa a povídali nejen o tom, jak se cvičí v Kitamotu, jak to chodí v dojo Ogino senseje, ale i o svých zážitcích z Japonska.

V roce 2014 jsme se rozhodli pro dvě gaššuku ročně, jarní a podzimní. Struktura cvičení je vždy podobná. Brzo ráno asageiko, snídaně, dopolední cvičení. Oběd a v polední pauze přednáška, vyprávění nebo teorie. Následuje odpolední cvičení, večeře a po večeři opět teorie nebo promítání. Nedělní odpoledne je zakončené týmovým šiai.

Gašuuku roku 2014 opět vedli Martin Fritz a Pavel Štěpán ml. Asistovali jim Pavla Štěpánová a Tomáš Kyncl z Kensei.

Od prvního ročníku se účastní i členové Kensei.

Další informace k jednotlivým gaššuku najdete v sekci Ze života klubu krok za krokem.

 

Fotogalerie