NOZOMI DOJO
SPORTOVNÍ KLUB KENDÓ A IAIDÓ
HRADEC KRÁLOVÉ
 

ZE ŽIVOTA KLUBU KROK ZA KROKEM

Významné akce roku 2017

Předcházející roky

 

Rok 2017 ve zkratce

Nové stupně dan KENDÓ
4. dan Pavel Štěpán ml., Budapešť, Maďarsko (ME kendó) 14.5.2017
1. dan Jakub Lohnický, Budapešť, Maďarsko (ME kendó) 14.5.2017
       
       
Nové stupně dan IAIDÓ

Nové stupně dan DŽÓDÓ

Nejvýznamnější výsledky
Kompletní výsledky členů oddílu jsou ZDE

Ty nejvýznamnější najdete níže (mistrovství nebo 1. místa na mezinárodních turnajích)

1. místo
 

 

 

2. místo
Mistrovství Evropy v kendó

 
Martin Fritz

3. místo
 

   
Akce pořádané Nozomi Dojo Nozomi Iaido Gashuku Nozomi Kendo Gashuku Nozomi Iaido Taikai Nozomi Senior Cup Nozomi Junior Cup Podzimní soustředění Krkonoše Vánoční kendování Nozomi Cup Kurz kendó pro začátečníky Prezentace pro veřejnost
Společenské akce Nozomi Suši párty Biřička  ■ Vánoční besídka Misogi Nen Macu Keiko

 

 

Jak šel rok 2017

leden DĚTSKÝ SEMINÁŘ A TURNAJ V BÍLINĚ, 7.1.2017, BÍLINA
 

Zdravím všechny účastníky polární výpravy do Bíliny.
Děkuji všem zúčastněným za vzornou reprezentaci oddílu. Viděl jsem na vás chuť a maximální úsilí od pátečního tréninku až po poslední finálový zápas. Vidět vás cvičit a zápasit v dojo mě naplňuje hrdostí, stejně tak jako vidět vás se bavit a smát mimo něj v šatně, nebo u stolu u oběda. Vaše vzájemná podpora na závodech i na tréninku je příkladem pro všechny ostatní a já jsem rád, že můžu být součástí tohoto přátelství. Byla to prostě další skvělá akce a já pevně věřím, že mluvím za všechny, když řeknu, že jsme si to pořádně užili.
Ještě jednou gratuluji všem oceněným. Především bych chtěl vyzdvihnout výkony tří holek, Káji, Lucky a Nikoly, které v konkurenci silných soupeřů dokázaly zvítězit ve svých kategoriích. Nicméně ani ostatní, kteří nedokázali zvítězit nezůstávají bez pochvaly. Byli jste důstojnými soupeři a v zápasech odevzdali maximum. Berte to tak, že je skvělé, že můžete s takovými silnými děvčaty cvičit a učit se od nich. Vím, že budete všichni pilně cvičit a holky už by se měly teď bát, protože na dalších závodech může být zase vše úplně jinak.
V neposlední řadě děkuji všem řidičům, že si udělali čas a podpořili naše, vaše děti. Dovezli je bezpečně do Bíliny a zpět, a ještě byli dětem nápomocni během obou dnů.
Je pro mě radost si vzít takovou akci na starost, když vím, že tam budu s takovými skvělými lidmi.
Těším se na vás na tréninku a na dalších kendó akcích!
-Pavel Štěpán ml.-

 

Naše umístění

 

KIHON
3. místo:   Málek Jáchym (Nozomi Dojo)
BFS:         Havelková Eliška (Nozomi Dojo)

SHIAI do 9 let
1. místo:   Šandová Karolína (Nozomi Dojo)
2. místo:   Mistecký Miky (Nozomi Dojo)
BFS:         Kindl Adam  (Nozomi Dojo)

SHIAI 10-11 let
2. místo:   Rydrych Ondřej (Nozomi Dojo)
3. místo:   Rezková Nikola Ondřej (Nozomi Dojo)
3. místo:   Kryl Tomáš (Nozomi Dojo)
BFS:         Rezková Nikola (Nozomi Dojo)

SHIAI do 12-13 let
1. místo:   Hřibová Lucie (Nozomi Dojo)
3. místo:   Kindl Tadeáš (Nozomi Dojo)

SHIAI 14-17 let
1. místo:   Eichlerová Nikol (Nozomi Dojo)
2. místo:   Lohnický Jakub  (Nozomi Dojo)
BFS:         Eichlerová Nikol (Nozomi Dojo) 

     
leden REPREZENTAČNÍ PŘÍPRAVA KENDÓ, 27.-29.1.2017, Budapešť, Maďarsko 
  Ahoj pratele!
Minuly vikend jsme se zucastnili dalsi kendo repre pripravy v Budapesti.
Na akci se sjelo na jedenact narodnich tymu z Evropy a jako hoste prileteli univerzitni studenti z Korei. Na programu bylo tymove siaj a na zaver volne jigeiko.
Za CR jsme meli dva tymy a z naseho oddilu se zucastnili Kuba L., Nikol E., Lukyn K., Pavlik S., Martin F., a zastup za nemocneho Ondru jeho bracha Lukyn. Vsichni predvedli zapasy na velmi vysoke urovni a verim ze to pro nas byla dalsi cenna zkusenost. Nekolik tymovych siaj se nam podarilo vyhrat, s nekterymi jsme remizovali a u nekterych nam chybel pouze ippon. Mame pred sebou hodne prace Samozrejme nechybela vecerni party formou all you can eat a drink rautu, kde jsme doplnili energii na nekolik dni
-Martin Fritz-
   
leden ŠKOLENÍ TERNÉRŮ KENDÓ, IAIDÓ, DŽÓDÓ, 28.-29.1.1.2017, Praha 
   
   
únor SEMINÁŘ DŽÓDÓ S ANDY WATSONEM, 18.-19.2.2017, KOŠCE, SLOVENSKO 
 
   
únor IBU, CVIČENÍ S ŽÁKY UNIVERZITY BOJOVÝCH UMĚNÍ TOKIO, 18.-19.2.2017, VÍDEŇ, RAKOUSKO 
  Ahoj přátelé,
o víkendu jsme se zúčastnili již 14. návštěvy japonských studentů z International Budo University ve Vídni. Letos se tam sjelo přes sto kendistů z osmi evropských států, aby si mohli zacvičit s 27 studenty vysoké školy.
Z našeho oddílu jsme vyrazili jako jedna z nejpočetnějších výprav, celkem nás bylo 18. V sobotu jsme měli jednu a půl hodinu dlouhé keiko. První hodina byla věnována rozcvičce, kirikaeši, učikomi a oikomigeiko. Poté bylo 15 minut mawarigeiko a 15 minu t volné jigeiko se studenty a senseji.
Následovala párty. Srandy bylo až až, ale co je důležité, podařilo se nám získat další kontakty, ať už mezi studenty, tak mezi senseji. Hlavní sensej z IBU (Ijima, kendó kjóši 8.dan) mi říkal, že až budeme v Japonsku, tak si máme přijet zacvičit na univerzitu. Murakami sensej (kouč rakouské reprezentace) mi říkal, že by rád uspořádal mezinárodní dětský turnaj, což by pro naše děcka byla skvělá příležitost, protože to není až tak daleko.
Nedělní cvičení bylo zaměřeno na základy kendó, které jsme pilovali formou Bokutó ni joru kendó kihon waza keiko hó, to samé jsme pak cvičili i v bógu. Následovalo volné šiaj na čtyřech šiajdžó, bohužel v tom obrovském počtu jsme si moc nezazápasili.
Poslední částí bylo opět volně džigejko s japonci. Chtěl bych moc pochválit celou výpravu, ale především naše tři mlaďochy (Lucka H., Tomáš K., a Táda K.), kteří opravdu makali a na šiaj, co jsem tak okem po nich koukal, předváděli perfektní zápasy! Děkuju za Vaší reprezentaci.
-Martin Fritz-
   
únor VALNÁ HROMADA NOZOMI DOJO, Z.S., 23.2.2017, HRADEC KRÁLOVÉ 
   
   
únor TECHNIKA CUP - NÁRODNÍ POHÁR KENDÓ A SEMINÁŘ, 25.-26.2.2017, PRAHA 
Ahoj pratele,
o vikendu jsme se zucastnili dalsi vyzivne repre pripravy kendo pod vedenim Jindry Ziegelheima a v nedeli jsme zabojovali na prvnim narodnim poharu letosniho roku Technica cup.
Nevedlo se nam vubec spatne. Privezli jsme zpet 3 zlate medaile ze vsech tri kategorii a spoustu dalsich...celkem 7 medaili a 1 best fighting spirit.
Juniorskou kategorii vyhral Kuba Lohnicky, zeny po uzasnem finale s Manuelou H. vyhrala Nikol Eichlerova a smisenou Martin F. Detailni vysledky najdete nize.
Chtel bych moc pochvalit vsechny ucastniky za jejich pristup a nasazeni jak pri sobotnim 6ti hodinovem seminari tak na nedelnim turnaji. Je perfektni, ze pomalu s nami zacinaji jezdit i ti mensi (Tada Kindl), aby nasbirali zkusenosti z narocnych repre soustredeni a nasali atmosferu dospelackych a juniorskych turnaju, ktere je zanedlouho uz taky cekaji 😉Dobre si odpocinte a uvidime se na treninku!
-Martin Fritz-

JUNIORI
1. Jakub Lohnický (Nozomi Dojo)
2. Vit Malis
3. Ondra Havelka (Nozomi Dojo) a Martin Dunka
BFS: Yotsumoto a Ondrej Havlicek

ZENY
1. Nikol Eichlerová (Nozomi Dojo)
2. Manuela Hoflehner
3. Viktorie Eichlerova (Nozomi Dojo) a Zuzana Jenickova
BFS: Dita Vavrlova

SMISENA KATEGORIE
1. Martin Fritz (Nozomi Dojo)
2. Prokop Simek (Nozomi Dojo)
3. Pavel Štěpán (Nozomi Dojo) a Tomas Kyncl
BFS: Viktorie Eichlerova (Nozomi Dojo) a Manuela Hoflehner
   
březen MISTROVSTVÍ ČR KENDÓ 2017, 10.-12.3.2017, FRÝDEK-MÍSTEK
  Ahoj, děkuji celému týmu Nozomi, který se účastnil MČR v kendó ve Frýdku-Místku za skvělé výkony, vysoké nasazení a reprezentaci klubu Nozomi Dojo, a to nejen při turnaji, ale i mimo něj. Poděkování patří i podpoře, Tadeášovi a Jirkovi, kteří se v sobotu zúčastnili, společně s výběrem reprezentace pro ME kendó, 4 hodinového speciálního cvičení pod vedením Jindry Ziegelheima a druhý den svojí účastí podpořili tým Nozomi.
Poděkování však patří celému oddílu, protože bez Vás, bez podpory členů, byť se nenominovali na MČR, a bez Vaší účasti na cvičeních, by výkony nebyly takové jako jsou. Vzájemné cvičení, podpora a motivace vedou k tak skvělým výsledkům. No a samozřejmě podpora z vedení klubu a příprava pod vedením Martina a Pavlíka.
Gratuluji a věřím, že i na dalších turnajích, včetně ME, kam jede opět početná výprava z Nozomi, se Vám (nám) bude dařit.
No a generace našich nejmladších se může blýsknout koncem dubna na turnaji v Belgii, Kojika Cup.

-Pavel Štěpán st.-

Výsledky

JUNIOŘI
1. Havelka O., Nozomi Dojo
2. Dunka M., SanDoMon Bílina
3. Lohnický J. a Eichlerova Nikol, oba Nozomi Dojo

ŽENY
1. Eichlerová V. , Nozomi Dojo
2. Eichlerová N. , Nozomi Dojo
3. Svobodová M., Sportovní klub Kagawa-Kai

SMÍŠENA KATEGORIE
1. Fritz M, Nozomi Dojo
2. Formánek M., Vysokoškolský sportovní klub UNIVERZITA Zlín
3. Šimek P. a Štěpán ml., oba Nozomi Dojo

VÝSLEDKY TÝMŮ
1. Nozomi Dojo A (Havelka L., Kopiště L., Šimek P., Štěpán P. ml., Fritz M.)
2. Nozomi Dojo B (Korbel J., Eichlerová V, Eichlerová V., Lohnický J., Havelka O.)
3. Kenshinkan Frýdek-Místek a Sportovní klub Kagawa-Kai

 
   
březen IAIDÓ SEMINÁŘ S HARADA SENSEIEM, 10.-12.3.2017, ČESKÉ BUDĚJOVICE
 

I iaidisté za sebou mají velmi nabitý víkend. Tentokrát jsme vyrazili do Českých Budějovic na seminář s panem Kazumiro Haradou, 8. dan iaidó kjóši, 7. dan kendó kjóši. Seminář to byl velmi přínosný a svým způsobem netradiční, protože mimo samotného cvičení věnoval sensei mnoho času i povídání, resp. nám dal možnost položit mu jakékoli otázky.
Nedělní přednáško-diskuse nad pojmy dó, džucu, naze (proč) a mokuteki (cíl) byla také velice zajímavá.
Celý seminář byl zakončen enbu celé seitei a na všech bylo vidět obrovské zlepšení. Zítra nás se senseiem čeká ještě individuální cvičení. Díky moc za Vaši snahu a vzornou reprezentaci.
-pája-

   
březen IAIDÓ TRÉNINK S HARADA SENSEIEM, 14.3.2017, ČESKÉ BUDĚJOVICE
  Máme za sebou téměř tříhodinové, víceméně soukromé cvičení s Harada senseiem.
Do vesničky kousek za Budějovicemi jsme dorazili s výrazným předstihem, a tak jsme se šli nadýchat čerstvého vzduchu k malé, vlnkami oplývající říčce jménem Vltava. A také pokořit tamní železniční most. V tělocvičně zatím probíhal dětský trénink karate a nějaké gymnastiky. Zhruba 20 minut před tréninkem nás mírně znervóznělo parkoviště plné aut a to, že děti z tělocvičny příliš nevycházely, zato do ní zdatně vcházely. Nejhorší obavy se pak naplnily po příjezdu Vládi Hyndráka. Tamější lektoři již měli plné zuby přenechávání hodin nějakým iaidistům, a tak navzdory domluvě s Vláďou pokračovali ve svých trénincích.
Vláďa však menší faux pax vyřešil naprosto s přehledem. Vyrazili jsme zpět do Budějovic, do záložního dódžó, kam se ale prý vejde opravdu velice málo iaidistů, asi tak čtyři. Zástupci Kokki dódžó byli tak neuvěřitelně laskaví, že nám trénink přenechali, a my měli přes dvě hodiny pana Haradu jen pro sebe.
Střídali jsme se sice po dvou skupinkách, ale naprosto ničemu to nevadilo. Vidět takhle zblízka, slyšet takhle zblízka, být učeni takhle zblízka, no prostě pohádka. Moc jsme si to užili. Dominik se sice málem nedostal na intr, Pavel asi pokračuje v jízdě plynule dál ve směru severovýchod, ale bylo to supeeeeer!!! :-) :-) :-)
Díky moc všem, kdo jste vyrazili a Kokki dódžó za zorganizování takovéhle úžasné akce.
-pája-   Psáno kdesi na dálnici mezi Prahou a Wroclaví.
   
březen DONAU CUP, 18. - 19.3.2017, VÍDEŇ, RAKOUSKO 
  Přátelé! Přijeli jsme, zafajtili jsme a z dnešního dne máme 2 zlaté medaile! :) :) Kategorii ženy, po úžasném výkonu a dlouhém finále vyhrála naše Nikolka Eichlerová. Kategorii mužů vyhrál Martin Fritz. Bohužel všichni naši závodníci byli nasazeni v jedné části pavouka, a tak se postupně vyřadili sami mezi sebou.

V sobotním turnaji týmů zvítězil tým ČR ve složení Prokop Šimek (Nozomi), Lukáš Kopiště (Nozomi), Ondra Dudáš (Kacubó),  Jeníčková (Kacubó), Pavel Štěpán ml. (Nozomi), Martin Fritz (Nozomi).

-Pavel Štěpán ml.-

 
   
březen NOZOMI IAIDÓ GAŠŠUKU, 24. - 26.3.2017, HRADEC KRÁLOVÉ
  Text
   
duben NOZOMI KENDÓ GAŠŠUKU - JARO 2017, 31.3. - 2.4.2017, HRADEC KRÁLOVÉ
  Ahoj přátelé! Máme za sebou již 8. kendó gaššuku. V opravdu velkém počtu 39 kendistů jsme společně prožili další skvělý víkend plný kendó a zábavy. Byl to dlouhý a náročný víkend, ale věřím, že nás společné cvičení a veliká snaha posunula zase o kousek dál.
Chtěl bych ještě jednou poděkovat Pavlíkovi za perfektní vedení dětské skupiny a Niki, Viki a Elišce za přípravu večerního programu pro děti. Dobře si dnes odpočiňte a zítra na keiko se uvidíme. S některými už dnes :).
-Martin Fritz-
 
   
duben IAIDÓ SEMINÁŘ S ANDY WATSONEM (6. dan iaidó renši), 21.4.-22.4.2017, HRADEC KRÁLOVÉ
  Máme za sebou za mě naprosto fantastickou iaidó akci, a to dvoudenní seminář s Andym a týmové taikai, a to vše v Hradci!!! Neuvěřitelné se stalo skutkem. Vím, že to pro mnoho z Vás bylo organizačně náročné, a nesmírně Vám všem děkuji za pomoc, byli jste naprosto skvělí!!! Věřte, že kdybych nevěděla, že se na vás mohu spolehnout, nikdy bych Andyho nepozvala.
-Pája-
   
duben NOZOMI TEAM TAIKAI 2017, 23.4.2017, HRADEC KRÁLOVÉ
  Pavel Tomeš připravil úžasné závody a Honza Vebersik jako vždy perfektní systém závodění. Soutěžilo devět týmů, na dvou šiadžo, a to systémem každý s každým. Zcela unikátní věc, troufám si říci na světě.
A i když vyhrál (asi jednoznačně) polský tým, rozhodně to neměl jednoduché. O tom, že zápasy byly hodně vyrovnané, svědčí i to, že na druhém místě se umístily dva týmy. Když si vezmete, že po osmi zápasech měly stejný počet vítězství i praporků, je to docela síla… Takže nakonec se konal rozstřel, ve kterém zvítězil tým Kensei (Zuzka Nousková, Jirka Kloz, Honza Hora) před Nozomi Tone, ve složení Martin Pábl, Mája a Petr Stejskal.
Moooooc velká gratulace. Nejen jim, ale i ostatním, protože i výkony ostatních týmů byly moc dobré a hlavně se během závodů zlepšovaly, což ostatně ocenil i Andy.
-Pája-
   
duben BÍLINSKÁ TROFEJ - MEZINÁRODNÍ TURNAJ PRO DĚTI A NÁRODNÍ POHÁR ČR PRO JUNIORY, 22.4.2017, BÍLINA
  Výsledky - jen Nozomi Dojo
Kihon 11-17 let
1. Jiri Jerie
3. Vojta Malek
3. Stepan Urbanec

Siai do 8 let
1. Kuba Petrzilek

Siai 9-11
3. Kaja Sandova
BFS Mikulas Mistecky

Siai 12-13
1. Lucka Hribova
BFS Ondrej Rydrych

Siai 14-17
2. Kuba Lohnicky
3. Nikol Eichlerova

-Pavel Štěpán ml.-
   
květen KOJIKA TOURNAMENT - MEZINÁRODNÍ TURNAJ PRO MLÁDEŽ, 27.4.-1.5.2017, GENT, BELGIE
  Mame za sebou jeden z nejvyznamnejsich detskych turnaju teto sezony. Na letosni, 25.rocnik Kojika Cup, se sjelo rekordnich 220 zavodniku z 10 zemi a 31 oddilu. I pres velkou konkurenci se nam podarilo ziskat uzasne vysledky, viz nize. Gratulujeme vsem medailistum za krasne vysledky a moc dekujeme vsem zavodnikum za skvelou reprezentaci naseho oddilu. Dekujemeu Pavlu Stepanovi za zajisteni celeho vyjezdu a dekujeme take doprovodu za zajisteni skvelych podminek pro zavodeni. V neposledni rade patri podekovani i učiteli deti, Pavlu Stepanovi ml.
-Martin Fritz-

Výsledky Nozomi Dojo
5ti ČLENÉ TÝMY (5-18 LET - ZASTOUPENA KAŽDÁ KATEGORIE + DOSPĚLÁK)
1. místo: Nozomi Spring - Adam Kindl, Lucka Hřibová, Kuba Lohnický, Lukáš Havelka a Martin Fritz
3. místo: Nozomi Summer - Kája Šandová, Tadeáš Kindl, Viki Eichlerová, Lukáš Kopiště a Ivoš Rezek
Startovalo 33 týmů!!

KIHON (techniky) 10-13 let
3. místo: Jiří Jerie

KIHON (techniky) 14-18 let
1. místo: Eliška Havelková
2. místo: Dominik Střihavka

SHIAI (zápas) 5-9 LET
1. místo: Miki Mistecký
3. místo: Adam Kindl

SHIAI (zápas) 10-12 LET
3. místo: Tadeáš Kindl

SHIAI (zápas) 16-18 LET
2. místo: Lukáš Havelka

BFS
Nikol Eichlerová

Z České republiky se ještě zadařilo J. Ziegelheimovi (San Do Mon Bílina), 3. místo shiai 10-12 let.
   
květen MISTROVSTVÍ EVROPY V KENDÓ, 12.5.-14.5.2017, BUDAPEŠŤ, MAĎARSKO
Stříbrná medaile pro ČR a Nozomi Dojo
  Největší úspěch v historii českého a československého kenda jsme dosáhli na letošním ME v Budapešti. Martin Fritz z našeho klubu získal pro Českou republiku stříbrnou medaili v kategorii mužů. Je to první medaile z jednotlivců a druhá medaile v celé historii českého kenda. První medaili vybojovali vloni naši junioři, když v kategorii týmů získali bronz. Ocenení Best fighting Sprit si odvážejí Ondřej Havelka (junioři) a Prokop Šimek (muži).
-stp-
   
květen Zkoušky na technické stupně DAN při Mistrovství Evropy v kendó, 14.5.2017, Budapešť
  4. dan : Pavel Štěpán ml.
1. dan : Jakub Lohnický
-stp-