NOZOMI DOJO
SPORTOVNÍ KLUB KENDÓ A IAIDÓ
HRADEC KRÁLOVÉ
 

AKTUÁLNÍ INFORMACE KENDÓ, IAIDÓ

 

Nejbližší akce a významné události

Přehled akcí najdete v kalendáři Nozomi

Kalendář akcí Nozomi

Informace pro členy Nozomi (přihlášky, garanty akcí, pokyny ad.) najdete v privátní zóně

Private

 

Aktuality, zprávy

VÁNOČNÍ KENDOVÁNÍ A NOZOMI CUP
2.-3.12.2023 HRADEC KRÁLOVÉ

Vánoční kendování - turnaj dětí a mládeže v šiai a kihon, turnaj smíšených týmů bez omezení věku.

Nozomi Cup - turnaj juniorů a dospělých v kategoriích junioři,  ženy,  kjú muži, dan muži


Další informace a odkaz na propozice najdete ZDE

 

NÁBOR KENDÓ, IAIDÓ, DŽÓDÓ
5.9.2023, HRADEC KRÁLOVÉ

Nábor do oddílu Nozomi Dojo pro kendó, iaiddó a džódó proběhne v úterý dne 5.9.2023 od 18:00 hodin v aule Základní školy Josefa Gočára, Hradec Králové, Tylovo nábřeží 1140.
Nábor je určen pro děti od 7 let, dospělé, ženy i muže. 

Další informace k náboru najdete ZDE

Hledáte zajímavý koníček pro sebe či své děti? Máte rádi Japonsko a jeho kulturu? Nebo byste chtěli cvičit nějaké bojové umění? Pak se přijďte podívat na ukázková cvičení a dozvědět se více! Seznámíme Vás s principy jednotlivých bojových umění, řekneme Vám základní informace o našem oddíle Nozomi dódžó, ukážeme Vám zkrácený trénink, techniky s mečem a spoustu dalších věcí. Kendó je vhodné pro děti i dospělé, pro muže i ženy, pro mladší i starší a začít lze v každém věku. Nebojte se a přijďte se podívat; děti do 15 let prosíme v doprovodu rodičů.


Pokud nestihnete nábor, je možné nás navštívit a získat informace také dne 10.9.2023 na akci "Den náborů a sportu", který proběhne ve Sportovním areálu Slavie, Hradec Králové.

Těšíme se na Vás.

 

MISTROVSTVÍ EVROPY V IAIDÓ 2022, ITÁLIE

Ahoj, tak jsme se včera vrátili z Mistrovství Evropy Iaido, kde ze sedmi českých repezentantů hájili barvy Nozomi čtyři zástupci a to Paja Štěpánová, Jan Pábl, Dominik Střihavka a já. A myslím že se nám letos celkem dařilo.

Výsledky

Všichni postoupili z Poolu. Honza Pábl 3. místo kategorie Nidan, Karel Dlouhý 3. místo kategorie Sandan, Petr Koubek Best Fight kategorie Nidan, Pavel Tomeš Best Fight kategorie Godan. Team postoupil z poolu z druhého místa a v prvním KO podlehl týmu Maďarska. Na konci mistrovství proběhly zkoušky, na kterých se nám urodilo toto: Jan Pabl Sandan  a Jan Vebersik Godan. Všem kdo se podíleli moc velké díky a velká gratulace.

.
- PavelTomeš -

 

 

IAIDÓ GAŠŠUKU, 8.-10.4.2022, HRADEC KRÁLOVÉ

Po dlouhé "covidové přestávce" jsme měli možnost se setkat na tradičním třídenním Iaidó Gaššuku. Cvičení, zazen, čaje, párty a zase cvičení :) :). Díky za organizaci, výuku a účast.

 

- Pavel Štěpán st. -

 

KOJIKA, MEZINÁRODNÍ DĚTSKÝ TURNAJ, 1.-3.4.2022, BELGIE, GENT

Vezeme dvě stříbrné medaile, BSF a několik semifinálových účastí.
 

- Pavel Štěpán st. -

 

VALNÁ HROMADA NOZOMI DOJO Z.S.

Pozvánka a další informace pro členy Nozomi na Private

 

NÁBOR KENDÓ, IAIDÓ, DŽÓDÓ 2021

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA STAVEBNÍ (malá tělocvična), 6.9.2021

 

Hledáte zajímavý koníček pro sebe či své děti? Máte rádi Japonsko a jeho kulturu? Nebo byste chtěli cvičit nějaké bojové umění? Pak se přijďte podívat na ukázková cvičení a dozvědět se více! Rádi Vás uvítáme v pondělí 6. září 2021 v 18 hodin v malé tělocvičně SPŠ stavební na Pospíšilové třídě. Seznámíme Vás s principy jednotlivých bojových umění, řekneme Vám základní informace o našem oddíle Nozomi dódžó, ukážeme Vám zkrácený trénink, techniky s mečem a spoustu dalších věcí. Kendó je vhodné pro děti i dospělé, pro muže i ženy, pro mladší i starší a začít lze v každém věku. Nebojte se a přijďte se podívat; děti do 15 let prosíme v doprovodu rodičů. Těšíme se na Vás!
 

Informace k náboru ZDE

 

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V KENDÓ 2020

Termín konání
1.3.2020

.
Místo konání
Sportovní hala Třebeš
Na Potoce 691/30
500 11 Hradec Králové  

Propozice, informace

 

BRNĚNSKÝ PODZIMNÍ TURNAJ KENDÓ PRO DĚTI, 19.10.2019, BRNO

Pro turnaj dětí byly vypsány čtyři kategorie. Náš oddíl reprezentovali pouze 4 borci. Do kihonu a do nejmladší kategorie shiai z našeho oddílu dokonce nenastoupil vůbec nikdo. To je vážný signál, že je potřeba zapracovat na dětské základně. Jinak do tří let nebudeme mít na dětském turnaji žádného zástupce!

Odpoledne pokračovalo turnajem tříčlenných týmů. Naše řady doplnilo několik dospěláků a juniorů a tak jsme dokázali vytvořit 4 týmy! V konkurenci dospělých týmů se podařilo prosadit se pouze našim holkám. Ty v poolu vyřadily juniorsky tým Kindl, Jerie, Lohnicky. Dobrá práce, holky!

Zítra nás čeká národní pohár juniorů, žen a smíšené kategorie. Držte nám palce!

 

Zde jsou výsledky našich členů:


Kategorie 10-11 let

2.místo: Mikuláš Mistecký (Nozomi Dojo)

3.místo: Kuba Petržilek (Nozomi Dojo)

 

Kategorie 12-13 let

1.místo: Adam Kindl (Nozomi Dojo)

3.místo: Karolína Šandová (Nozomi Dojo)

 

Turnaj 3 členných týmů

2.místo: Nozomi Ladies (Eichlerová V., Eichlerová N., Havelková E.)

 

- Pavel Štěpán ml. -

 

 

 

TORU GIGA CUP – MEZINÁRODNÍ TURNAJ TÝMŮ V KENDÓ, 29.9.2019, PRAHA

Vezeme 1. místo z turnaje týmů! Volejte sláva a 3 dny se radujte!

3 víkendy po sobě, 3 týmové turnaje a 3 vítězství

Taková je statistika našeho oddílu po třech náročných víkendech. Nozomákům se v týmových soutěžích daří a po vítězství holek v Berlíně a dětí ve Wroclawi, se dnes v Praze na nejvyšší příčce umístil i tým mužů.

Zde jsou výsledky týmů

1.místo: Nozomi Men (Havelka O., Havelka L, Štěpán ml, Fritz, Litterbach)

2.místo: Tora Dojo London

3.místo: Mumonkan & Yokokan & Warszaw tourist & Krakow tourist

 

Letos se nám podařilo postavit 3 týmy.

"Nozomi Juniors" - O. Rydrych, T. Kindl, J. Jerie, Miloš Eichler a J. Neumann (SDM Bílina) se úspěšně probojovali ze svého poolu a postoupili do vyřazovacích bojů. Tam však v 1. kole KO podlehli "turistům" z Polska.

"Nozomi Ladies" - L. Hřibová, V Eichlerová, E. Havelková, N. Eichlerová a M. Oda, se bohužel do eliminace nedostal. Naše holky prohrály s rakouským Mumokanem a ustáli remízu se Sandomonem A, ve kterém zápasili i zkušení manželé Ziegelheimovi. Po nerozhodném skóre s pražským týmem podlehla Nikča Janě Ziegelheimové v rozhodujícím zápase.

"Nozomi Men" - O. Havelka, L. Havelka, P. Štěpán, P. Litterbach a M. Fritz. Je těžké psát s pokorou o úspěchu týmu mužů. Jednak proto, že jsem byl jeho součástí a jednak proto, že žádný z našich utkání neskončil horším poměrem než 4:1 na zápasy. Jak říkám, je to těžké... Takže je to za námi, po dvou letech máme pohár zase zpět a teď neusnout na vavřínech a jedeme dál.

Jo a abych nezapomněl. Ondřej Rydrych obdržel ocenění Best Fighting Spirit!! Naprosto zaslouženě, skvělá práce Ondro!

Kendu zdar!

- Pavel Štěpán ml. -

 

ZKOUŠKY NA TECHNICKÉ STUPNĚ KENDÓ PŘI TORU GIGA CUP, 28.9.2019, PRAHA

Přátelé, s velkou radostí vám oznamuji, že v oddíle máme nové technické stupně:

2.dan: Lucie Hřibová

3.dan: Nikol Eichlerová

4.dan: Lukáš Havelka

 

Je to skvělý výsledek dlouhodobého snažení a tvrdé dřiny. Všem moc gratuluji!Jen tak dál

- Martin Fritz -

 

TORU GIGA CUP – MEZINÁRODNÍ TURNAJ KENDÓ - JEDNOTLIVCI, 28.9.2019, PRAHA

Dnes to byl faaakt dlouhý den, který pokračuje zkouškami. Proto jen malé shrnutí výsledků jednotlivců pro nedočkavce:

 

JUNIOŘI

1.místo: Tadeáš Kindl (Nozomi Dojo)

2.místo: Lucka Hřibová (Nozomi Dojo)

3.místo: Viktorie Eichlerová (Nozomi Dojo) a Mia Murakami (Mumonokan Graz)

 

ŽENY

1.místo: Karolína Luchesi (Kagawa-kai)

2.místo: Gin Jing Ching (Tora Dojo London)

3.místo: Nikol Eichlerová (Nozomi Dojo) a Tais Moreno (Tora Dojo London)

 

MUŽI 40+

1.místo: Jindřich Ziegelheim (Sandomon Praha)

2.místo: Filip Pavlíček (Sandomon Praha)

3.místo: Andreas Liebminger (Mumonokan Graz) a Jens Buder (Karitakan Leipzig)

 

MUŽI

1.místo: Tetsuyuki Okuzono (Kacubo Kenrikai)

2.místo: Lukáš Havelka (Nozomi Dojo)

3.místo: Adam Urban (Kacubo Kenrikai) a Martin Fritz (Nozomi Dojo)

- Eliška Havelková -

 

Nami Kendo Taikai 2019, 21.9.2019, Wroclaw, Polsko

V sobotu brzo ráno jsme vyrazili do polské Wroclawi na mezinárodní turnaj v kendó. Moc jsme nevěděli co očekávat, protože to byla naše první účast na takto velkém turnaji v Polsku. O kvalitách našich borců jsem samozřejmě neměl pochyb, jen mě mrzelo, že do méně než 3 hodiny vzdálené Wroclawi odjela jen dvě auta se sedmi dětskými účastníky.

Více než 120 účastníků z 13 zemí zápasilo v 7 kategoriích. Mezi nejmladšími vybojovala krásné 3. místo Vilemína Uhlířová. Pro její kategorii (do 9 let) byly předepsané pouze kihonové sestavy. Šiai si na těchto závodech vyzkouší až za rok.

V kategorii 10-12 jsme měli hned dva zástupce. Mikyho a Adama. Tito dva zkušení borci se probojovali až do finále ve kterém Mikuláš zvítězil na dvě kote. Nicméně jejich cesta do finále rozhodně nebyla snadná. Po nerozhodném stavu v semifinálovém zápase zvítězil Adam až na "hantei". Což je vyhodnocení zápasu rozhodčími. Každý ze tří rozhodčích musí na povel zvednout praporek pro toho zápasníka, který měl blíže k ipponu. Všichni tři však bez váhání poslali do finále právě Adama. Oproti Adamovi musel na druhé straně pavouka Miky hned dvakrát otáčet svoje zápasy. Nepříznivou situaci však vždy zvládl napravit ještě před vypršením limitu, který byl na tomto turnaji nelítostný, pouze 2 a půl minuty!

V nejstarší dětské kategorii se představili také 2 zástupci z Nozomi. Dva vyhrané zápasy stačili Ondrovi Rydrychovi na postup ze čtyřčlenné skupiny. Bohužel v prvním kole KO už neuspěl. Stejně dopadl i Jiří Jerie, který po hladkém postupu ze skupiny nestačil na pozdějšího finalistu Lorence.

Poslední dětskou kategorií byla soutěž tříčlenných týmů. Věková kategorie pro všechny tři pozice 10-15 let je neúprosná. Věkové rozdíly tak mnohdy nahrávaly týmům se staršími závodníky. Navzdory tomu všemu dokázal náš tým ve složení Adam Kindl, Mikuláš Mistecký a Jiří Jerie v konkurenci 15 dalších týmů zvítězit! V týmové soutěži už nerozhodují jen individuality, ale celkové semknutí týmu a důvěra mezi jeho členy. A to právě ukázali naši borci. Zejména při semifinálovém utkání, kdy Adam i Miky ustáli starší a silnější soupeře a vybojovali 2 remízy. Poslední zápas rozhodl Jirka jako správný kapitán a poslal nozomácký tým do finále. Tam mu to oba mlaďáci oplatili nejlépe jak mohli a poměru 2:0 vyhráli své zápasy. Tím bylo rozhodnuto a nozomácká výprava mohla slavit.

Po dětech následoval turnaj pro dospělé. Viktorka Eichlerová nás reprezentovala mezi ženami. Bohužel nenavázala na úspěchy z minulého týdne, kdy společně s Nikčou Eichlerovou a Zuzkou Jeníčkovou zvítězili v týmové soutěži žen v Berlíně. Vikroce se nepodařilo postoupit z poolu a tím pro ni turnaj skončil.

Já vím, bylo to vyčerpávající, ale stálo to za to. Děkuji dětem za vzornou reprezentaci oddílu a Evě Rydrychové a Romanovi Misteckýmu za pomoc s dopravou a organizací výletu. Bez pomoci rodičů bychom takové akce jen těžko zvládali.

Věřím, že příští rok výjezd na tuto akci zopakujeme! Snad se nám podaří uspořádat ještě větší výpravu.Zároveň bych byl rád, kdyby další dětské výjezdy podpořilo více dospělých kendistů. Zvláště, když byl turnaj určený i pro ně. Vychutnejte si krásné ippony našich borců ve videu na Private! Kendu zdar!

- Pavel Štěpán ml. -

 

Zde jsou výsledky našich členů:

KATEGORIE KIHON DO 9 LET

3.místo: Vilemína Uhlířová

 

KATEGORIE ŠIAI 10 - 12 LET

1.místo: Mikuláš Mistecký

2.místo: Adam Kindl

 

TÝMY 10-15 LET

1.místo: Nozomi Dojo (M. Mistecký, A. Kindl, J. Jerie)

 

Women Team Cup 2019, 14.9.2019, Berlín, Německo

Včera na WomenTeam Cup 2019 v Berlíně tým ve složení Nikol Eichlerová, Viktorie Eichlerová (obě Nozomi Dojo) a Zuzana Jeníčková porazily vše co jim přišlo do cesty a turnaj vyhrály.

- Miloš Eichler -

 

Šinbukan Taikai - turnaj v iaidó, 14.-15.9.2019, Praha

Máme za sebou velice příjemnou akci - Šinbukan taikai. Sobotní seminář s Viktorem Cookem, velice příjemně sladěný seminář co do povídání a cvičení. Je neskutečně motivující vidět cvičit 78letého člověka takto úžasně, dynamicky, ostře a mnohdy až zabijácky.

Z dnešních závodů si odvážíme nádherné úspěchy. Taikai jednotlivců proběhlo formou enbu taikai, kdy společně cvičilo až 6 závodníků, z nichž porotci vybrali tři nejlepší. V případě, že některá kategorie měla více skupin, setkali se tito vybraní z jednotlivých skupin ve finále. Týmy pak proběhly klasickou formou KO.

Tady jsou výsledky:

mudan

1. místo: Dominik Střihavka

2. místo: Michal Mann

šodan

2. místo: Honza Pábl

nidan

1. místo: Petr Stejskal

V týmu se nám pak podařilo neuvěřitelné a náš tým ve složení Honza, Dominik a Petr obhájil loňské vítězství a získal salátovou mísu. (Pak ji teda kluci museli zase vrátit, ale alespoň na chvíli si ji užili.)

Všem moc gratuluju a děkuju za parádní reprezentaci! Mějte se krásně.

- Pája Štěpánová -

 

5. DAN v Nozomi Dojo, 12.8.2019, Holandsko

Pája Štěpánová minulý týden složila 5. Dan v iadó. To už je fakt vysoký stupeň. Měli bychom ji skládat hakama a gi :) . Pavly, velká gratulace a je dobře, že máme v oddile i v iadó takový vysoký stupeň.

- Pavel Štěpán st. -

 

Hungary Cup, červenec 2019, Maďarsko

Tento víkend jsme se s Niki vypravily do Maďarska na Hungary cup. Účast byla celkem rozmanitá, sešli se tu zástupci z asi deseti různých států, jak z blízka tak z daleka. Bylo zde celkem šest kategorií: děti, junioři, kategorie mudan (včetně prvního danu), ženy,muži a týmy.

Poprvé jsme se setkaly s úplnou absencí tabulí se jmény závodníků a získanými ippony. Další zvláštností byly pěti až osmičlennými pooly. Z každého poolu však postupovaly pouze dva nejlepší.

Viki do poolu schytala oba dva pozdější finalisty a jen o fous nepostoupila do KO systému. Však za svůj výkon zaslouženě získala BFS.

Niki soutěžila v kategorii žen. Z poolu postoupila jako první a přes těžké soupeřky se probojovala až do finále, kde bohužel podlehla po dlouhém enchu velmi silné Tanje Grief.

Potkali jsme zde dva české kendisty Jakuba Černého a Ondru Schröpfera ze Sandomonu. Oba dva se umístili na medailových pozicích v kategorii mudan. Kuba na druhém místě a Ondra na třetím.

V mužské kategorii zvítězil bývalý maďarský junior Tamás Komjáti, který ve finále porazil bývalého srbského reprezentanta Milose Jovanovice.

Po závodech se konaly zkoušky do 4. danu. Většina je úspěšně složila.

V neděli se konal turnaj týmů. Nemohly jsme sestavit vlastní tým, proto jsme byly zařazeny do mix týmu. Hned v poolu jsme však schytaly velmi těžké soupeře. První z nich byl HARA A, který se skládal z mladých kluků a reprezentantů z maďarského národního týmu. Druhý tým také z Maďarska. Bohužel jsme o kousek nepostoupili z druhého místa a o jediný ippon vypadli. Tyto dva týmy se později setkaly ve finále. Vyhrál mladý tým Maďarů.

I přes někdy komplikovanou organizaci to byl super víkend.

- Viktorie Eichlerová -

 

 

Mini Muga Cup, 8.4.2018, Brno

Kendó turnaj mládeže a turnaj dospělých do 1. kjú.
Z Nozomi Dojo vyjela tentokrát menší skupina našich mladých. Z dospěláků do 1. kjú reprezentoval pouze Roman Mistecký. Jako doprovod a kouč jel se skupinou Pavel Štěpán ml.
- Pavel Štěpán st. -

Zde jsou výsledky našich členů:

KATEGORIE 9 - 11 LET
1.místo: Adam Kindl, Nozomi Dojo Hradec Králové
2.místo: Kája Šandová, Nozomi Dojo Hradec Králové
BFS: Miki Mistecký, Nozomi Dojo Hradec Králové

KATEGORIE 12 - 13 LET
1.místo: Tadeáš Kindl, Nozomi Dojo Hradec Králové
2.místo: Jiří Jerie, Nozomi Dojo Hradec Králové
3.místo: Ondřej Rydrych, Nozomi Dojo Hradec Králové

Následoval turnaj juniorů a žen do 1. kjú, ale v těchto kategoriích jsme neměli žádné zástupce.

KATEGORIE SMÍŠENÁ do 1. kjú
2. místo: Tadeáš Kindl, Nozomi Dojo Hradec Králové

 

Mistrovství České republiky v kendó, 18.3.2018, Praha

 

Mame za sebou nejvyssi soutez v Ceske republice. Jak vite od nasich zpravodaju, dopadli jsme opravdu uzasne! Obhajili jsme vsechny prvni mista z lonskeho roku!
Celkem se nam podarilo ziskat 4x zlato, 3x stribro, 2x bronz a jedno BFS pro Elisku H., coz znamena, ze to bylo opravdu prask prask (jak rika Ondřej).
Chtel bych vyzdvihnout vykon tymu Nozomi B, ktery nemel vubec jednoduche soupere, presto se mu po uzasnych zapasech podarilo dostat do finale, kde opet jako loni narazil na Nozomi A. Finale nebylo vubec jednoznacne ale naopak, tym B (prevazne holky) nam ukazal, ze nam zacinaji slapat na paty a ze do budoucna musime hodne maknout, aby nas priste neprevalcovali :). Ze by se pomalu rysoval novy zensky tym na Mistrovstvi Evropy?
Dekuju vsem za skvelou reprezentaci oddilu jeste jednou gratuluji vsem ocenenim a dekuju Adamovi K., Jirkovi J. a Rydrychovym, kteri tam byli s nami a zajistili nam skvelou podporu.
- Martin Fritz-

Zde je odkaz na fotky na cfk strance

Zde jsou výsledky našich členů:

JUNIOŘI
1.místo: Jakub Lohnický, Nozomi Dojo Hradec Králové
2.místo: Ondřej Havelka, Nozomi Dojo Hradec Králové
3.místo: Viktorie Eichlerová, Nozomi Dojo Hradec Králové

ŽENY
1.místo: Viktorie Eichlerová, Nozomi Dojo Hradec Králové
2.místo: Nikol Eichlerová, Nozomi Dojo Hradec Králové
3.místo: Eliška Havelková, Nozomi Dojo Hradec Králové

OPEN
1.místo: Martin Fritz, Nozomi Dojo Hradec Králové

Týmy (pětičlenné, každé dojo může postavit max. 2 týmy a dva náhradníky do týmu)
1.místo: Nozomi Dojo A, Hradec Králové
    (M. Fritz, P. Štěpán ml., J. Lohnický, L. Havelka, T. Kindl, J. Rychlý, M. Eichler)
2.místo: Nozomi Dojo B, Hradec Králové
    (L. Hřibová, V. Eichlerová, N. Eichlerová. E. Havelková, D. Šidlikovská, O. Havelka, T. Lohnický)

 

TECNIKA CUP - národní pohár ČR v kendó, 25.2.2018, Praha

 

Ahoj přátelé! Před chvílí jsme se vrátili z prvního národního poháru letošního roku a nepřijeli jsme s prázdnou! Přivezli jsme si pár cenných umístění achtěl bych vyzdvihnout skvělý výkon našich třech mlaďochů (Kindl, Hřibová, Jerie), kteří se poprvé účastnili národního poháru a museli tak čelit někdy o dost zkušenějším a starším soupeřům. Na to, že to byl jejich první start, si vedli opravdu dobře! Jen tak dál.

- Pavel Štěpán st.-

Zde jsou výsledky

JUNIOŘI
3.místo: Tadeáš Kindl, Nozomi Dojo Hradec Králové
BFS: Lucie Hřibová, Nozomi Dojo Hradec Králové

ŽENY
3.místo: Nikol Eichlerová, Nozomi Dojo Hradec Králové

OPEN
1.místo: Martin Fritz, Nozomi Dojo Hradec Králové
3.místo: Lukáš Havelka, Nozomi Dojo Hradec Králové

 

Přátelský turnaj kendó pro mládež, 10.2.2018, Bílina

 

Do Bíliny jsme vyrazili již v pátek. V pozdním odpoledni jsme absolvovali seminář kendó pod vedením Jindry Ziegelheima.
Druhý den asageiko, pak krátký trénink a následoval turnaj.

Zde jsou výsledky našich dětí:

KIHON
1.místo: Lukáš Havel, Nozomi Dojo Hradec Králové
3.místo: Vilemína Uhlířová, Nozomi Dojo Hradec Králové

ŠIAI 9-11 let
1.místo: Miki Mistecký, Nozomi Dojo Hradec Králové
2.místo: Kája Šandová, Nozomi Dojo Hradec Králové
3.místo: Adam Kindl, Nozomi Dojo Hradec Králové
BFS: Nikol Rezková, Nozomi Dojo Hradec Králové

ŠIAI 12-13 let
2.místo: Tadeáš Kindl, Nozomi Dojo Hradec Králové
3.místo: Jiří Jerie, Nozomi Dojo Hradec KrálovéŠIAI 14-17 let
3.místo: Nikol Eichlerová, Nozomi Dojo Hradec Králové
BFS: Viki Eichlerová, Nozomi Dojo Hradec Králové

 

IŠIDO CUP 2018, 26.- 29.1.2018, Utrecht, Holandsko
Další 4. dan pro  hradecké iadó

 

Zdravíme z Utrechtu. Máme za sebou dvoudenní iaido seminář, resp. seminář, závody a zkoušky. Na závodech jsme vypadli sice v KO, ale Holandsko jsme si užili se vším všudy a na závěr Pavel Tomeš složil 4. dan. Gratulujeme.

 

MAINZ - mezinárodní turnaj kendó, 20.1.2018, Mainz, Německo

 

Do Mainzu jsem vyjeli po dlouhé době, a přestože to byla především výprava dorostenecká a juniorská, domnívám se, že jsme o sobě dali vědět. Dvě zlaté medaile a jeden bronz můžeme považovat ze velký úspěch.
V prestižní kategorii muži dan jsme měli malinko smůlu na los, kdy Pavlík nastupoval hned v 1. KO proti japonci žijícímu v Německu, Kozakimu, podlehl mu 1:2, a Pavel Štěpán st. bojoval 1. KO proti reprezentatu Německa, kterému enčó podlehl 0:1, a do dalšího kola tedy nepostoupili.
V ženách se velmi dobře držela Nikol Eichlerová a v silné konkurenci, především německých japonek, postopupila ze své skupiny a probojovala se do 2 kola KO.
Do čtvrtfinále se v kategorii muži kjú probojoval Tomáš Lohnický. Super a gratulace. Od medaile opravdu jen kousek. V dorostencích, smíšená katogorie, jsme získali naše první zlato v turnaji, o které se úžasným způsobem zasloužila Lucie Hřibová. V juniorech vyhrál Jakub Lohnický a Viki Eichlerová skončila třetí.
Ostatní, Ondřej Rydrych, Tomáš Kryl a Tadeáš Kindl. se drželi také dobře, nikdo vyloženě nezklamal.
No a v týmech (J. Lohnický, V. Eichlerová, N. Eichlerová, P. Štěpán st., P. Štěpán ml.) jsme nepostopupili o jediný praporek. Tak příště ... :)
O výbornou podporu a zázemí se postaraly "naše maminky", Renata Eichlerová a Jana Lohnická. Děkujeme.

Výsledky (jen ČR - Nozomi Dojo)

DOROSTENCI
1.místo: Lucie Hřibová, Nozomi Dojo Hradec Králové

JUNIOŘI
1.místo: Jakub Lohnický, Nozomi Dojo Hradec Králové
3.místo: Viki Eichlerová, Nozomi Dojo Hradec Králové

 

NOZOMI CUP - Národní pohár kendó, 26.11.2017, Hradec Králové

 

Letošní poslední turnaj žebříčku Národního poháru ČR v kendó završil turnaj Nozomi Cup v Hradci Králové.

Výsledky

JUNIOŘI
1.místo: Jakub Lohnický, Nozomi Dojo Hradec Králové
2.místo: Martin Dunka, SDM Bílna
3.místo: Ondřej Havelka, Nozomi Dojo Hradec Králové
3.místo: ?
BFS: Eliška Havelková, Nozomi Dojo Hradec Králové

ŽENY
1.místo: Viki Eichlerová, Nozomi Dojo Hradec Králové
2.místo Nikol Eichlerová, Nozomi Dojo  Hradec Králové
3.místo: Eliška Havelková, Nozomi Dojo Hradec Králové
3.místo: Vavrlová Dita, Seishinkan Brno
BFS: Vavrlová Dita, Seishinkan Brno

OPEN – SMíŠENÁ
1.místo: Martin Fritz, Nozomi Dojo Hradec Králové
2.místo: Ondřej Dudáš, Kacubó Kenrikai Praha
3.místo: Pavel Štěpán ml. Nozomi Dojo Hradec Králové
3.místo: Lukáš Kopiště, Nozomi Dojo Hradec Králové
BFS: Pavel Štěpán st., Nozomi Dojo Hradec Králové

 

VÁNOČNÍ KENDOVÁNÍ - MEZINÁRODNÍ DĚTSKÝ TURNAJ KENDÓ, 25.11.2017, Hradec Králové

 

Výsledky

 

KIHON
1.místo: Mejsnar Dominik, SDM Praha
2.místo: Ševčík Kryštof, Seishinkan Brno
3.místo: Mikeš Alex, SDM Praha
3.místo: Ziegelheimová Johana, SDM Bílina
BFS: Kupková Ema, SDM Praha

SHIAI 5 – 8 let
1.místo: Blažek Filip, Kusanagi Česká Budějovice
2.místo: Jalil Adam Abdin, Seishinkan Brno
3.místo: Ziegelheimová, SDM Bílina; Špičák Ferdinand, Seishinkan Brno
3.místo: Špičák Ferdinand, Seishinkan Brno
BFS:

SHIAI 9 – 11 let
1.místo: Hegenbart Petr, SDM Bílina
2.místo: Kindl Adam, Nozomi Dojo Hradec Králové
3.místo: Karolína Šandová, Nozomi Dojo Hradec Králové
3.místo: Ziegelheim Jiří, SDM Bílina
BFS: Woff Adam, Seishinkan Brno

SHIAI 12-13 let
1.místo: Kindl Tadeáš, Nozomi Dojo
2.místo: Hřibová Lucie, Nozomi Dojo
3.místo: Kryl Tomáš, Nozomi Dojo
3.místo: Neumann Jan, SDM Bílina
BFS: Kikuchi Kento, Mumonkan Graz, Rakousko

3 ČLENNÉ TÝMY BEZ OMEZENÍ VĚKU
1.místo: "Los Pivos" (Mistecký, Hřibová, Fritz) - Nozomi Dojo Hradec Králové
2.místo: "Kloudný název týmu" (Rydrych, Šandová, Havelka Lukáš) - Nozomi Dojo Hradec Králové
3.místo: "Kusanagi České Budějovice" & "Mumonkan Graz" Rakousko

 

MUGA CUP 2017 - Národní pohár ČR kendó 22.10.2017, Brno

 

Letošním čtvrtým národním pohárem pokračoval soutěžní víkend v Brně. Ani tentokrát jsme nenechali nikoho na pochybách, že to v Hradci s kendem myslíme vážně. 7 medailí ze tří kategorií putuje do Nozomi Dojo.

Výsledky

JUNIOŘI
1. místo: Jakub Lohnický
3. místo: Ondřej Havelka a Jakub Korbel

ŽENY
1. místo: Viktorie Eichlerová
2. místo: Nikol Eichlerová

SMÍŠENÁ KATEGORIE (OPEN)
2. místo: Ondřej Havelka
3. místo: Viktorie Eichlerová

V juniorském finále porazil Kuba Lohnický Ondru Havlíčka z Kensei. Mezi ženami vybojovala Nikol skvělé semifinále proti bývalé reprezentantce Karolíně Luchesi. Ze sourozeneckého finále pak vyšla lépe mladší ze sester, Viktorie.
Mezi muži exceloval Ondřej Havelka. Kapitán juniorského týmu z letošního EKC nestačil pouze na budějovického Lukáše Laibrta a skončil druhý.
Příští turnaj národního poháru se uskuteční na konci listopadu v Hradci Králové. Pevně doufám, že na domácím turnaji bude z Nozomi maximální účast.

- Pavel Štěpán ml.-

 

MUGA CUP 2017 - dětský mezinárodní turnaj kendo, 21.10.2017, Brno

 

Výsledky

KIHON
bez účasti Nozomi Dojo

SHIAI DO 8 let
bez účasti Nozomi Dojo

SHIAI 9-11 let
2. místo: Adam Kindl
3. místo: Karolína Šandová

SHIAI 12-13 let
1. místo: Lucie Hřibová
2. místo: Tadeáš Kindl
3. místo: Tomáš Kryl
BFS:  Ondřej Rydrych

Všem oceněným patří velká gratulace a za skvělou reprezentaci našeho oddílu chválím úplně všechny. I když se některým nepodařilo získat umístění, jistě jste načerpali spoustu nových zkušeností, které neméně cenné.

TÝMY - turnaj tříčlenných týmů
2. místo: Nozomi Dojo: Kindl A., Kindl T., Lohnický J.
3. místo: Nozomi Dojo: Záhora R., Eichler M., Lohnický T.
3. místo: Nozomi Dojo: Rezková N., Hřibová L., Havelka O.

Dnešního turnaje se účastnilo 20 členů našeho oddílu Nozomi Dojo a složili jsme 6 týmů z celkového počtu 18 týmů. Na každý pool tak vycházel jeden tým Nozomi. Z poolu postupoval vždy jen vítěz a 4 týmům z Nozomi se podařilo postoupit. Nicméně žádnému z našich týmů se nepodařilo zvítězit. Absence zkušených členů, jako jsou Havelka L., Kopiště L. a  Šimek P. tak dává šanci ostatním oddílům vyhrávat týmové soutěže, které dlouhodobě náš oddíl opanoval. Tak snad příště :).
- Pavel Štěpán ml.-

 

SEMINÁŘ S JAPONSKÝMI UČITELI, 14.10.2017, Praha

V sobotu jsme se zúčastnili semináře s japonskými senseji v Praze. Hned na úvod jsme absolvovali malou přednášku o smyslu kendó a cestě kendó, o významu soutěží a umění přijmout ippon. Jako velmi důležité a stěžejní pro náš rozvoj (mluvili o Evropě) je neustále a hodně cvičit kihon a odži waza. Vše s důrazem na nápřah a úder po centrální ose. To je potřeba pilovat.
Následně nás rozdělili do dvou skupin. První skupina do 1. kjú, z japonštiny překládala Pája :), druhá skupina dany, překládal Jindra. Obě skupiny procvičovaly naprosté základy. Stručně řečeno postavit se do správného kamae, vytvořit tlak na soupeře (seme) a udeřit na men. Nic víc. Ovšem, alespoň ve skupině danů, s metodickým nácvikem této základní techniky. Jistě to využijeme i při našich cvičeních v dodžó. Je to přenositelné i na další údery, kote, dó, tsuky a i na nácvik odži waza.
V dopolední i odpolední části, po cvičení kihonů, bylo hodně času věnováno volnému džigeiku. Vzhledem k tomu, že bylo 14 sensejů, tak každý měl 5 a více zápasů. Naprosto úžasná zkušenost.

- Pavel Štěpán st. -

 

TORU GIGA CUP 2017 - mezinarodni turnaj tymu, 24.9.9.2017, Praha

JE TO DOMA! :) :)
1. Misto v tymech na Toru Giga Cup! Nozomi Juniors: Havelka & Havelka, Lohnicky, Stepan ml. a Fritz.
Doslova hvezdne obsazeny tunaj tymu s reprezenty Francie (mistri Evropy!!), Polska (3. na ME) a Rakouska (bez umisteni na ME) a dalsimi.
Ciste nozomacky vyber porazil v semifinale vyber Polska a ve finale vyber Francie. Po druhe v rade a po treti celkem tak na konci prevzal cenu pro nejlepsi tym. K tomu vsemu se sempo (prvni pozice v tymu) Lukas Havelka blysknul dvema skvelymi zapasy za coz si vyslouzil cenu Best Fighting Spirit.

Nozomi Seniors: Lohnicky T., Kloz, Zahora, Stepan st. a Eichler. Nozomi dalo dohromady i tym stariku :) a ti se utkali ve skupine s tymem z Katsuba a Francie. Bohuzel se jim nepodarilo postoupit ze skupiny. Nicmene dobra prace, tak  zase za rok!

MIX tým Nozomi a Belgie: Eichlerova & Eichlerova a Hribova + reprezentantky Belgie D'hont, Buysse a van Leacken. Holky se v mix tymu dostaly az do ctvrtfinale, kde podlehly francouzum. Skvely vykon vsech nasich holek, ktere davaly cenne ippony. Holek bylo sest a tak se behem zapasu musely prostridat, aby dostaly prilezitost vsechny. Snad jsem na nikoho nezapomnel. Urcite mame co vypravet, tak prijdte na trenink, at se s vami muzeme podelit o zkusenosti a zazitly! Vsem dekujeme za podporu a na treninku navi!

- Pavel Štěpán ml. -

 

TORU GIGA CUP 2017 - mezinarodni turnaj kendo, 23.9.9.2017, Praha

 

Výsledky

JUNIOŘI

1. místo: Jakub Lohnický
2. Místo: Nikol Eichlerová

ŽENY
2.místo Nikol Eichlerová

Mezi muzi se nam letos nezadarilo. Vitezem se stal trener rakouske reprezentace Murakami, ktery porazil reprezentanty Cech, Francie a Polska.

 

ZKOUŠKY NA TECHNICKÉ STUPNĚ KENDÓ,23.9.9.2017, Praha

1. kjú: Tomáš Lohnický
1. DAN: Diana Šidlikovská
1. DAN: Lucie Hřibová
1. DAN Petr Stejskal
4. DAN Pája Štěpánová

 

16. MISTROVSTVÍ EVROPY V DŽODÓ  8. - 10.9.2017, Heidelberg, Německo

Na mistrovství Evropy v džódó byli nominováni Jarmila Rybová, Pavla Štěpánová a Pavel Tomeš. Všichni z klubu Nozomi Dojo.

V průběhu mistrovství se zúčastnili semináře, turnaje jednotlivců, turnaje týmů a zkoušek.

 

Výsledky

KATEGORIE 1. DAN

3. místo: Pavel Tomeš

 

Zkoušky

2. DAN: Pavel Tomeš

1. DAN: Jarmila Rybová

1. DAN: Pavla Štěpánová

 

9. NOZOMI KENDO GASSHUKU, 8. - 10.9. 2017, Hradec Králové

O víkendu jsme absolvovali další oddílové kendó gasshuku. Bylo to opravdu hodně cvičení, potu, ale i zábavy, přednášek a videí. Seminář skvěle vedli Martin Fritz a Pavel Štěpán ml.

Děkujeme

 

MORAVSKÝ POHÁR, NÁRODNÍ POHÁR KENDÓ, 11.6.2017, Frýdek-Místek

Národní pohár České republiky v kendó.

 

Výsledky

JUNIOŘI
1. místo: Ondřej Havlíček (Kensei)
2. místo: Viktorie Eichlerová (Nozomi Dojo)
3. místo: Nikol Eichlerová (Nozomi Dojo) a Jakub Lohnický (Nozomi Dojo)
BFS: Viktorie Eichlerová (Nozomi Dojo)

ŽENY
1. místo: Viktorie Eichlerová (Nozomi Dojo)
2. misto: Karolína Luchesi Eichlerová (Kagawa Kai Olomouc)
3. místo: Nikol Eichlerová (Nozomi Dojo) a Eliška Havelková (Nozomi Dojo)
BFS: Eliška Havelková (Nozomi Dojo)

OPEN
1. misto: Martin Fritz (Nozomi Dojo)
2. místo: Daniel Hackl (Kacubó Kenrikai Praha)
3. místo: Lukáš Laibrt (Kusanagi Kai) a Pobiš (Kagawa Kai)

 

 

 

OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ POLSKA V DŽODÓ A IAIDÓ, 24.5.-28.5.2017, ZAWIERCIE, POLSKO

Máme za sebou prodloužený víkend v našem oblíbeném rekreačním středisku v Zawiercie, pro někoho až čtyři dny cvičení. Semináře, závody a zkoušky. Bylo toho opravdu hodně a všichni předvedli naprosto skvělé výkony,byla jsem na všechny moc hrdá. Výsledky závodů najdete pod článkem. Jednalo se o vůbec největší závody, v iai bylo přes 100 závodníků! Především v kategoriích mudan jsme tak trochu dominovali...

Hlavně ale máme mnoooooho nových danů iaido!!!!!!! 1.dan složili Petr Stejskal, Jarmila Rybová, Mája Sluková, Jarda Bitarovec a Filip Mertlík. A pozor... Honza Vebersik složil 4.dan!!!!! Všem patří obrovská gratulace a poděkování za tvrdou dřinu, s jakou se na zkoušky připravovali.

Vlastní závody byly co do počtu závodníků vůbec největšími. V týmech se utkalo 20 družstev, což je opravdu hodně, a tým Nozomi A (Pavel T., Honza V., Jarmila a Pája) obsadil po hodně těžkých zápasech 3. místo. Bohužel vyřadil v KO tým Nozomi B (Mája, Petr, Martin P. a Dominik), který o kolo před tím vyřadil Poznaň, když Petr vyhrál 2:1 nad třetím danem!!!

V kategorii mudan bylo 8 poolů, tam jsme měli největší zastoupení, ve 3. danech 5 poolů a ve 4. danech 4 pooly!!! To je na iaido opravdu hodně a úroveň zápasů byla nesmírně vysoká a vyrovnaná. O to cennější jsou naše výsledky - všem se podařilo postoupit ze skupiny a mnozí pak postupovali výše a výše. Moc moc moc děkuju všem za reprezentaci, vaše výkony byly fantastické, všichni jste se nesmírně zlepšili a posunuli zase o chloupek výše. Vaše cvičení se mi moc líbilo. (A nejen mně.)

Aby to bylo kompletní, v džódó mají ještě Jarmila a Pája 1.kju a vůbec poprvé v historii džódó jsme se účastnili turnaje týmů!

Na této akci se mi mj. líbí to, že Poláci dokáží sladit jak cvičení, tak závody, tak i zkoušky a naplnit tak všechny tři pilíře budó. Součástí byl i seminář, poměrně značně výživný, takže jsme si zacvičili opravdu dosytosti.

Bylo to vážně hustý a všichni jste skvělí, úžasný.
-pája-

Výsledky džódó

1.DAN
1. misto: Pavel Tomeš

MUDAN (kjú)
2. misto: Pája Štěpánová
3. misto:Jarmila Rybova

TÝMY
BFS: Pája

Výsledky iaidó
Všichni postoupili minimálně z poolu!

MUDAN (kjú)
1. misto: Petr Stejskal
3. misto: Martin Pabl, Filip Mertlík
BFS: Filip Mertlík

4. DAN
2. misto: Pája Štěpánová

TÝMY
3. misto: Nozomi Dojo (Jarmila Rybová, Pavel Tomeš, Honza Vebersik, Pája Štěpánová)

   

 

SACUKI CUP, NÁRODNÍ POHÁR KENDÓ, 28.5.2017, PRAHA
Medaile v každé kategorii pro Nozomi Dojo

Zatím nejsilněji obsazený turnaj Národního poháru s mezinárodní účastí (6 států a 69 startujících v kategorii open)
-stp-

Výsledky

JUNIOŘI
1. místo: Jakub Lohnický (Nozomi Dojo)
2. místo: Martin Dunka (San Do Moin Bílina)
3. místo: Viktorie Eichlerová (Nozomi Dojo) a Sousuke Yotsumoto (Kacubó Kenrikai Praha)

ŽENY
1. místo: Jasmin Rodig (Kendo Dresden, Německo)
2. misto: Nikol Eichlerová (Nozomi Dojo)
3. místo: Karolína Luchesi (Kagawa Kai Olomouc) a Milena Multaharju (San Dó Mon Praha)

OPEN
1. misto: Pavel Štěpán ml. (Nozomi Dojo)
2. místo: Ondřej Dudáš (Kacubó Kenrikai Praha)
3. místo: Jakub Lohnický (Nozomi Dojo) a Lukáš Laibrt

10ti členné TÝMY - SEVER vs. JIH
1. místo: SEVER (z Nozomi nominování Eichlerová Niki, Eichlerová Viki, Štěpán Pavel ml. - všichni své zápasy vyhráli)
2. místo: JIH

 

ZKOUŠKY KENDÓ DO 1.kjú, 27.5.2017, PRAHA

Je mi ctí, že Vám všem mohu oznámit skvělou zprávu. Všichni nozomáci přihlášení na zkoušky je úspěšně složili. Všem to moc přeji a gratuluji Vám k novým stupňům.
Mám i skvělé zprávy z mistrovství Polska v džódó a iaidó, ale zatím neoficiálně, tak ještě vydržte :). Ale několikrát to prý cinklo.
-stp-

   

 

MISTROVSTVÍ EVROPY V KENDÓ, 25.5.-28.5.2017, BUDAPEŠŤ, MAĎARSKO

Největší úspěch v historii českého a československého kenda jsme dosáhli na letošním ME v Budapešti.
Martin Fritz z našeho klubu získal pro Českou republiku stříbrnou medaili v kategorii mužů. Je to první medaile z jednotlivců a druhá medaile v celé historii českého kenda. První medaili vybojovali vloni naši junioři, když v kategorii týmů získali bronz.
Ocenení Best fighting Sprit si odvážejí Ondřej Havelka (junioři) a Prokop Šimek (muži).
-stp-

Celý článek ZDE    Napsali o nás (Hradecké noviny)

Reprezentační tým ČR na ME 2017

M. Fritz, 2. místo na ME 2017

O.Havelka a P. Šimek, ocenění BFS

 

KOJIKA TOURNAMENT - MEZINÁRODNÍ TURNAJ PRO MLÁDEŽ, 27.4.-1.5.2017, GENT, BELGIE

Mame za sebou jeden z nejvyznamnejsich detskych turnaju teto sezony. Na letosni, 25.rocnik Kojika Cup, se sjelo rekordnich 220 zavodniku z 10 zemi a 31 oddilu.
I pres velkou konkurenci se nam podarilo ziskat uzasne vysledky, viz nize.
Gratulujeme vsem medailistum za krasne vysledky a moc dekujeme vsem zavodnikum za skvelou reprezentaci naseho oddilu. Dekujemeu Pavlu Stepanovi za zajisteni celeho vyjezdu a dekujeme take doprovodu za zajisteni skvelych podminek pro zavodeni. V neposledni rade patri podekovani i učiteli deti, Pavlu Stepanovi ml.
-Martin Fritz-

Výsledky Nozomi Dojo

5ti ČLENÉ TÝMY (5-18 LET - ZASTOUPENA KAŽDÁ KATEGORIE + DOSPĚLÁK)
1. místo: Nozomi Spring - Adam Kindl, Lucka Hřibová, Kuba Lohnický, Lukáš Havelka a Martin Fritz
3. místo: Nozomi Summer - Kája Šandová, Tadeáš Kindl, Viki Eichlerová, Lukáš Kopiště a Ivoš Rezek
Startovalo 33 týmů!!

KIHON (techniky) 10-13 let
3. místo: Jiří Jerie

KIHON (techniky) 14-18 let
1. místo: Eliška Havelková
2. místo: Dominik Střihavka

SHIAI (zápas) 5-9 LET
1. místo: Miki Mistecký
3. místo: Adam Kindl

SHIAI (zápas) 10-12 LET
3. místo: Tadeáš Kindl

SHIAI (zápas) 16-18 LET
2. místo: Lukáš Havelka

BFS
Nikol Eichlerová

Z České republiky se ještě zadařilo J. Ziegelheimovi (San Do Mon Bílina), 3. místo shiai 10-12 let.

 

BÍLINSKÁ TROFEJ - MEZINÁRODNÍ TURNAJ PRO DĚTI A NÁRODNÍ POHÁR ČR PRO JUNIORY,

22.4.2017, BÍLINA

 

Výsledky - jen Nozomi Dojo

Kihon 11-17 let
1. Jiri Jerie
3. Vojta Malek
3. Stepan Urbanec

Siai do 8 let
1. Kuba Petrzilek

Siai 9-11
3. Kaja Sandova
BFS Mikulas Mistecky

Siai 12-13
1. Lucka Hribova
BFS Ondrej Rydrych

Siai 14-17
2. Kuba Lohnicky
3. Nikol Eichlerova

-Pavel Štěpán ml.-

   

 

NOZOMI TEAM TAIKAI 2017, 23.4.2017, HRADEC KRÁLOVÉ

Pavel Tomeš připravil úžasné závody a Honza Vebersik jako vždy perfektní systém závodění. Soutěžilo devět týmů, na dvou šiadžo, a to systémem každý s každým. Zcela unikátní věc, troufám si říci na světě.
A i když vyhrál (asi jednoznačně) polský tým, rozhodně to neměl jednoduché. O tom, že zápasy byly hodně vyrovnané, svědčí i to, že na druhém místě se umístily dva týmy. Když si vezmete, že po osmi zápasech měly stejný počet vítězství i praporků, je to docela síla… Takže nakonec se konal rozstřel, ve kterém zvítězil tým Kensei (Zuzka Nousková, Jirka Kloz, Honza Hora) před Nozomi Tone, ve složení Martin Pábl, Mája a Petr Stejskal.
Moooooc velká gratulace.
Nejen jim, ale i ostatním, protože i výkony ostatních týmů byly moc dobré a hlavně se během závodů zlepšovaly, což ostatně ocenil i Andy.
-Pája-

Celá fotogalerie ZDE

 

IAIDÓ SEMINÁŘ S ANDY WATSONEM (6. dan iaidó renši), 21.4.-22.4.2017, HRADEC KRÁLOVÉ

Máme za sebou za mě naprosto fantastickou iaidó akci, a to dvoudenní seminář s Andym a týmové taikai, a to vše v Hradci!!! Neuvěřitelné se stalo skutkem. Vím, že to pro mnoho z Vás bylo organizačně náročné, a nesmírně Vám všem děkuji za pomoc, byli jste naprosto skvělí!!! Věřte, že kdybych nevěděla, že se na vás mohu spolehnout, nikdy bych Andyho nepozvala.
-Pája-

Celá Fotogalerie ZDE

 

NOZOMI KENDÓ GAŠŠKU - JARO 2017, 1.3.-2.4.2017, HRADEC KRÁLOVÉ

Ahoj přátelé! Máme za sebou již 8. kendó gaššuku. V opravdu velkém počtu 39 kendistů jsme společně prožili další skvělý víkend plný kendó a zábavy. Byl to dlouhý a náročný víkend, ale věřím, že nás společné cvičení a veliká snaha posunula zase o kousek dál.
Chtěl bych ještě jednou poděkovat Pavlíkovi za perfektní vedení dětské skupiny a Niki, Viki a Elišce za přípravu večerního programu pro děti. Dobře si dnes odpočiňte a zítra na keiko se uvidíme. S některými už dnes :).
Sestřih videa foto najdete zde: FBND
-Martin Fritz-

 

 

DONAU CUP, 18. - 19.3.2017, VÍDEŇ, RAKOUSKO

Přátelé! Přijeli jsme, zafajtili jsme a z dnešního dne máme 2 zlaté medaile! :) :) Kategorii ženy, po úžasném výkonu a dlouhém finále vyhrála naše Nikolka Eichlerová. Kategorii mužů vyhrál Martin Fritz. Bohužel všichni naši závodníci byli nasazeni v jedné části pavouka, a tak se postupně vyřadili sami mezi sebou.
V sobotním turnaji týmů zvítězil tým ČR ve složení Prokop Šimek (Nozomi), Lukáš Kopiště (Nozomi), Ondra Dudáš (Kacubó), Jeníčková (Kacubó), Pavel Štěpán ml. (Nozomi), Martin Fritz (Nozomi).
-Pavel Štěpán ml.-

 

 

IAIDÓ TRÉNINK S HARADA SENSEIEM, 14.3.2017, ČESKÉ BUDĚJOVICE

Máme za sebou téměř tříhodinové, víceméně soukromé cvičení s Harada senseiem.
Do vesničky kousek za Budějovicemi jsme dorazili s výrazným předstihem, a tak jsme se šli nadýchat čerstvého vzduchu k malé, vlnkami oplývající říčce jménem Vltava. A také pokořit tamní železniční most. V tělocvičně zatím probíhal dětský trénink karate a nějaké gymnastiky. Zhruba 20 minut před tréninkem nás mírně znervóznělo parkoviště plné aut a to, že děti z tělocvičny příliš nevycházely, zato do ní zdatně vcházely. Nejhorší obavy se pak naplnily po příjezdu Vládi Hyndráka. Tamější lektoři již měli plné zuby přenechávání hodin nějakým iaidistům, a tak navzdory domluvě s Vláďou pokračovali ve svých trénincích.
Vláďa však menší faux pax vyřešil naprosto s přehledem. Vyrazili jsme zpět do Budějovic, do záložního dódžó, kam se ale prý vejde opravdu velice málo iaidistů, asi tak čtyři. Zástupci Kokki dódžó byli tak neuvěřitelně laskaví, že nám trénink přenechali, a my měli přes dvě hodiny pana Haradu jen pro sebe.
Střídali jsme se sice po dvou skupinkách, ale naprosto ničemu to nevadilo. Vidět takhle zblízka, slyšet takhle zblízka, být učeni takhle zblízka, no prostě pohádka. Moc jsme si to užili. Dominik se sice málem nedostal na intr, Pavel asi pokračuje v jízdě plynule dál ve směru severovýchod, ale bylo to supeeeeer!!! :-) :-) :-)
Díky moc všem, kdo jste vyrazili a Kokki dódžó za zorganizování takovéhle úžasné akce.
-pája-   Psáno kdesi na dálnici mezi Prahou a Wroclaví.

 

IAIDÓ SEMINÁŘ S HARADA SENSEIEM, 10.-12.3.2017, ČESKÉ BUDĚJOVICE

I iaidisté za sebou mají velmi nabitý víkend. Tentokrát jsme vyrazili do Českých Budějovic na seminář s panem Kazumiro Haradou, 8. dan iaidó kjóši, 7. dan kendó kjóši. Seminář to byl velmi přínosný a svým způsobem netradiční, protože mimo samotného cvičení věnoval sensei mnoho času i povídání, resp. nám dal možnost položit mu jakékoli otázky.
Nedělní přednáško-diskuse nad pojmy dó, džucu, naze (proč) a mokuteki (cíl) byla také velice zajímavá.
Celý seminář byl zakončen enbu celé seitei a na všech bylo vidět obrovské zlepšení. Zítra nás se senseiem čeká ještě individuální cvičení. Díky moc za Vaši snahu a vzornou reprezentaci.
-pája-

 

MISTROVSTVÍ ČR KENDÓ 2017, 10.-12.3.2017, FRÝDEK-MÍSTEK

Ahoj, děkuji celému týmu Nozomi, který se účastnil MČR v kendó ve Frýdku-Místku za skvělé výkony, vysoké nasazení a reprezentaci klubu Nozomi Dojo, a to nejen při turnaji, ale i mimo něj. Poděkování patří i podpoře, Tadeášovi a Jirkovi, kteří se v sobotu zúčastnili, společně s výběrem reprezentace pro ME kendó, 4 hodinového speciálního cvičení pod vedením Jindry Ziegelheima a druhý den svojí účastí podpořili tým Nozomi.
Poděkování však patří celému oddílu, protože bez Vás, bez podpory členů, byť se nenominovali na MČR, a bez Vaší účasti na cvičeních, by výkony nebyly takové jako jsou. Vzájemné cvičení, podpora a motivace vedou k tak skvělým výsledkům. No a samozřejmě podpora z vedení klubu a příprava pod vedením Martina a Pavlíka.
Gratuluji a věřím, že i na dalších turnajích, včetně ME, kam jede opět početná výprava z Nozomi, se Vám (nám) bude dařit.
No a generace našich nejmladších se může blýsknout koncem dubna na turnaji v Belgii, Kojika Cup.
-stp-

Výsledky

JUNIOŘI
1. Havelka O., Nozomi Dojo
2. Dunka M., SanDoMon Bílina
3. Lohnický J. a Eichlerova Nikol, oba Nozomi Dojo

ŽENY
1. Eichlerová V. , Nozomi Dojo
2. Eichlerová N. , Nozomi Dojo
3. Svobodová M., Sportovní klub Kagawa-Kai

SMÍŠENA KATEGORIE
1. Fritz M, Nozomi Dojo
2. Formánek M., Vysokoškolský sportovní klub UNIVERZITA Zlín
3. Šimek P. a Štěpán ml., oba Nozomi Dojo

VÝSLEDKY TÝMŮ
1. Nozomi Dojo A (Havelka L., Kopiště L., Šimek P., Štěpán P. ml., Fritz M.)
2. Nozomi Dojo B (Korbel J., Eichlerová V, Eichlerová V., Lohnický J., Havelka O.)
3. Kenshinkan Frýdek-Místek a Sportovní klub Kagawa-Kai

 

 

DĚTSKÝ SEMINÁŘ A TURNAJ V BÍLINĚ, 7.1.2017, BÍLINA

V sobotu večer jsme se vrátili z tradičního dětského semináře a turnaje v Bílině. Z našeho oddílu se účastnilo 20 dětí a 6 dospělých. Výsledky více než úspěšné.

Seminář začal už v pátek dvouhodinovým cvičením.
Druhý den jsme pokračovali hodinovým asageikem a dopoledním tréninkem. Po obědě přišel na řadu turnaj v kategoriích kihon a šiai.

Děkujeme vedoucímu výpravy, Pavlu Štěpánovi ml. a všem dospělým, kteří doprovodili výpravu a pomohli s odvozem dětí a organizací přímo na místě. Bez vás bychom se v takovém počtu jen těžko mohli zúčastnit.

Naše umístění

KIHON
3. místo:   Málek Jáchym (Nozomi Dojo)
BFS:         Havelková Eliška (Nozomi Dojo)

SHIAI do 9 let
1. místo:   Šandová Karolína (Nozomi Dojo)
2. místo:   Mistecký Miky (Nozomi Dojo)
BFS:         Kindl Adam  (Nozomi Dojo)

SHIAI 10-11 let
2. místo:   Rydrych Ondřej (Nozomi Dojo)
3. místo:   Rezková Nikola (Nozomi Dojo)
3. místo:   Kryl Tomáš (Nozomi Dojo)
BFS:         Rezková Nikola (Nozomi Dojo)

SHIAI do 12-13 let
1. místo:   Hřibová Lucie (Nozomi Dojo)
3. místo:   Kindl Tadeáš (Nozomi Dojo)

SHIAI 14-17 let
1. místo:   Eichlerová Nikol (Nozomi Dojo)
2. místo:   Lohnický Jakub  (Nozomi Dojo)
BFS:         Eichlerová Nikol (Nozomi Dojo)

 

 

SEMINÁŘ + ZKOUŠKY DŽÓDÓ V KOŠICÍCH, 3.-4.12.2016, Košice

O víkendu proběhl džódó seminář v Košicích, kterého se zúčastnilo i 6 členů Nozomi Dojo (Pavel + Pavel, Jarmila, Luděk, Mája a Jirka). Seminář vedl Marián Bartko.

V sobotu v podvečer proběhly také zkoušky na technické stupně. Z Nozomi všichni tři zkoušky úspěšně složili. Zkoušky byly poměrně náročné, podle Slovenské federace se dělají z tandoku dósa, soutai dósa a z kata. Soutai dósa nám vybrali ty nejnáročnější a dozveděli jsme se je až přímo v průběhu zkoušky.

Asi nejnáročnější však byla cesta :). Téměř 16 hodin strávených v autě. Ovšem okořeněná spoustou sněhu v horských oblastech a nádherným výhledem na Tatry při cestě zpět.

Nové technické stupně
Jarmila Rybová, 2. kjú
Pavel Štěpán st., 3. kjú
Luděk Horáček, 4. kjú

VÝSLEDKY VÁNOČNÍ KENDOVÁNÍ A NOZOMI CUP 2017, 26.11.-28.11.2016, Hradec Králové

Vánoční kendování - dětský turnaj kendó.
Nozomi Cup - Národní pohár České republiky v kendó.

Do Hradce Králové se sjelo na víkend bezmála 80 kendistů. V sobotu proběhlo společné dopolední keikó následované odpoledne turnajem pro mládež a večer soutěží tříčlenných týmů bez omezení věku. Vyvrcholením víkendové akce byl nedělní Národní pohár ČR. Nozomi si vedlo skvěle. Níže najdete výsledky.

Vánoční kendování - dětský turnaj kendó

KIHON
1. MISTECKÝ Mikuláš (Nozomi Dojo)
2. ŠANDOVÁ Karolína (Nozomi Dojo)
3. KINDL Adam (Nozomi Dojo) & FRÖMEL Matouš (Tenšin Dodžo)
BFS. REZKOVÁ Nikola (Nozomi Dojo)

SHIAI do 9 let
1. ŠANDOVÁ Karolína (Nozomi Dojo)
2. ZIEGELHEIM Jiří (SanDóMon Bílina)
3. KINDL Adam (Nozomi Dojo) & REZKOVÁ Nikola (Nozomi Dojo)
BFS. BLAŽEK Filip (Kusanagi Kai)

SHIAI 10-11 let
1. HEGENBART Petr (SanDóMon Bílina)
2. RYDRYCH Ondřej (Nozomi Dojo)
3. FRONC Adam (Tenšin Dodžo)
BFS. HEGENBART Petr (SanDóMon Bílina)

SHIAI do 12-13 let
1. HŘIBOVÁ Lucie (Nozomi Dojo)
2. KINDL Tadeáš (Nozomi Dojo)
3. NEUMANN Jan (SanDóMon Bílina)
BFS. FRONC Martin (Tenšin Dodžo)

TÝMY
1. Já jsem Vám to říkal (Eichlerová N., Štěpán P. ml., Fritz M.)
2. Šachta (Máliš V. ml., Dunka M., Fizek J.)
3. Kensei (Havlíček O., Havlíček P., Kyncl P.) & Bylo nás pět (Havelka O., Kopiště L., Havelka L.)
BFS. HŘIBOVÁ Lucie (Nozomi Dojo) & HEGENBART Petr (SanDóMon Bílina)

NOZOMI CUP - národní pohár ČR kendó

JUNIOŘI
1. HAVELKA Ondřej (Nozomi Dojo)
2. DUNKA Martin (SanDóMon Bílina)
3. LOHNICKÝ Jakub (Nozomi Dojo) & HAVLÍČEK Ondřej (Kensei)
BFS. YOTSUMOTO Sousuke (Kacubó Kenrikai)

ŽENY
1. EICHLEROVÁ Viktorie (Nozomi Dojo)
2. EICHLEROVÁ Nikol (Nozomi Dojo)
3. SVOBODOVÁ Miriam (Kagawa kai) & JENÍČKOVÁ Zuzana (Kacubó Kenrikai)
BFS. JENÍČKOVÁ Zuzana (Kacubó Kenrikai)

SMÍŠENÁ
1. FRITZ Martin (Nozomi Dojo)
2. ŠTĚPÁN Pavel ml. (Nozomi Dojo)
3. ŠIMEK Prokop (Nozomi Dojo) & HAVLÍČEK Ondřej (Kensei)
BFS. HAVELKA Lukáš (Nozomi Dojo)

INTENZIVNÍ DŽODÓ/IAIDÓ PRODLOUŽENÝ VÍKEND, 27.10.-30.10.2016, Wroclaw

Ani iaidisté o tomto víkendu nezaháleli a tentokrát vyrazili do Wroclawi na seminář s Murakami senseiem a jeho synem. Někteří si tak užili až 4 dny cvičení iai, džó či obojího. Myslím, že poznatky budeme vstřebávat minimálně do konce roku. Především konec semináře, kdy jsme měli Murakamiho mladšího téměř pro sebe, byl k nezaplacení.
Součástí bylo i drobné a rychlé iaido enbu taikai.

Mudan
1.Petr S.
2. Mája S.
3. Jarmila R.

4.dan
1. Pája + Adam Bienak

(Enbu všech 12 kata bylo drsný. Myslela jsem si, že si dělají srandu... Nedělali...)

Díky všem za účast a vzornou reprezentaci. Bylo to super, moc jsem si to užila a těším se na další zájezd ;-)

-Pája-

 

NOZOMI KENDÓ GAŠŠUKU 2016 podzim, 28.10.30.10.2016,  Hradec Králové

7. kendó gaššuku. Intenzivní cvičení od pátku do neděle. Součástí gaššuku byla i šinpan waza a večerní přednáška našich mladých kendistů ze stáže v Japonsku. V neděli odpoledne pak turnaj 6ti členných týmů. Každý tým měl zastoupení od nejmenších dětí až po nejzkušenější kendisty. Současně si junioři vyzkoušeli praktickou část šinpan waza.
Úžasná atmosféra, velké nasazení a nakonec turnaj 6 členných týmů. Děkujeme pořadatelům i účastníkům za skvělou přípravu, nasazení a atmosféru.

 

IAIDÓ VÍKEND, 22.-23.10.2016, Poznaň (PL), Zlín (ČR)

Máme za sebou velmi intenzivní iaido víkend, kdy jsme se rozdělili dokonce na dvě skupiny. Jedna část odjela do Polska na seminář koryu, zkoušky a koryu taikai a druhá odjela o něco blíže, do Zlína, na seminář pod vedením V. Hyndráka a taktéž na zkoušky. Výsledkem je spoustu zajímavých zkušeností a především:
2. dan iaido v Polsku složil Roman Záhora
1. kyu iaido ve Zlíně složili Mája Sluková a Petr Stejskal.

Na turnaji koryu Pavla Štěpánová a Jan Vebersik postoupili ze skupin a v 1. kole KO oba shodně vypadli, vždy 2:1, takže úplně jednoznačné porážky to nebyly :)

 

II. SETKÁNÍ ŠIRŠÍHO VÝBĚRU REPRE KENDÓ A MUGA CUP 2016, PRAHA

Minulý víkend proběhly další dvě důležité kendó akce.
V sobotu jsme se zúčastnili 2. setkání širšího výběru reprezentace kendó, které bylo vedeno Jindrou Ziegelheimem 6.dan kendó Renši. Máme za sebou 6,5h intenzivního cvičení. Bylo to dlouhé a náročné, ale zaměřené opravdu na pilování waza a cit pro situaci.
V neděli jsme se zúčastnili Národního Poháru Muga Cup 2016. Nozomi si nevedlo vůbec špatně. Přivezli jsme celkem 7 medailí a jeden Best Fighting Spirit! Zde jsou výsledky:

JUNIOŘI:
1. Martin Dunka (Sandómon Bílina)
2. Nikol Eichlerová (Nozomi Dojo)
3. Jakub Lohnický (Nozomi Dojo)
3. Viktorie Eichlerová (Nozomi Dojo)
BFS Viktorie Eichlerová (Nozomi Dojo)

ŽENY:
1. Nikol Eichlerová (Nozomi Dojo)
2. Eliška Vytlačilová (Kacubó)
3. Pavla Štěpánová (Nozomi Dojo)
3. Bára Klimovičová (Olomouc)
BFS Sae Suzuki (Japonsko)

SMÍŠENÁ:
1. Martin Fritz (Nozomi Dojo)
2. Martin Formánek (Tenšin Dojo)
3. Prokop Šimek (Nozomi Dojo)
3. Vít Máliš ml. (Sandómon Bílina)

BFS Ondřej Havlíček (Kensei)

 

TORU GIGA CUP - MEZINÁRODNÍ TURNAJ KENDÓ, 1.-2.10.2016, PRAHA

Kendisté Nozomi Dojo si nevedli vůbec špatně a získali v každé kategorii minimálně jedno ocenění. Především vítězství týmů v silně obsazené konkurenci ze zahraničí je velmi cenné.

Jednotlivci

JUNIOŘI 
2. Lohnický Jakub, NOZOMI Dojo
3. Havelka Ondřej, NOZOMI Dojo 

ŽENY
3. Eichlerová Viktorie, NOZOMI Dojo 

MUŽI
2. Štěpán Pavel ml., NOZOMI Dojo

BFS
Eichlerová Nikol v juniorech, NOZOMI Dojo
Kopiště Lukáš v mužích, NOZOMI Dojo

5 členné týmy

1. Nozomi Dojo A (Havelka L., Havelka O., Štěpán P. ml., Šimek P., Fritz M., Kopiště L.)

Ve finále porazili tým Polska.

 

BRONZOVÁ MEDAILE PRO NOZOMI Z MISTROVSTVÍ EVROPY V DŽÓDÓ 24.-25.9.2016, ŠVÝCARSKO

Pavel Tomeš se na Mistrovství Evropy v džódó umístil na třetím místě v kategorii mudan a získal tak bronzovou medaili. Ke třem bronzům Pavly z iaidó a bronzu našich juniorů v kendó tak přidal již pátou medaili pro Nozomi z Mistrovství Evropy. Patříme tak k nejúspěšnějším oddílům v rámci České federace kendó.
Pavle, gratulujeme.

 

NÁBOR KENDÓ/IAIDÓ/DŽÓDÓ 5.9.2016, Hradec Králové

Hledáte zajímavý koníček pro sebe či své děti? Máte rádi Japonsko a jeho kulturu? Nebo byste chtěli cvičit nějaké bojové umění? Pak se přijďte podívat na nábor kendó, japonskéý šerm, a další bojová umění iaidó a džódó. Rádi Vás uvítáme v pondělí 5. září 2016 v 18 hodin v malé tělocvičně SPŠ stavební na Pospíšilové třídě.

Další informace ZDE.

 

1. NOZOMI DŽÓDÓ SEMINÁŘ A ZKOUŠKY, 29.-31.7.2016, České Meziříčí

V Českém Meziříčí proběhl třídenní seminář džódó a zkoušky na stupně kjú. Třídenní seminář úžasně vedl Marián Bartko, který s sebou přivezl i další 4 slovenské cvičence včetně Adriany Nagyové, několikanásobné mistryně Evropy. O sobotním podvečeru pak proběhly zkoušky do 1. kjú. V oddíle máme 7 nových stupňů.
Vše probíhalo ve velmi přátelské atmosféře, klidném a příjemném prostředí meziříčské Sokolovny, a tak bylo možné se dobře soustředit na samotné cvičení a také na zkoušky. Všichni jsme udělali obrovský posun kupředu. Věřím, že si víkend užili i ostatní tak jako já. celý článek

 

IAIDO JODO GASHUKU, 19.-24.7.2016, Polsko, Fałkowo near Poznań
Seminář, zkoušky, závody

Pavla Štěpánová, se zúčastnila významného semináře, zkoušek a závodů v džódó a iaidó. Gashuku proběhlo pod vedením Andy Watson Sensei, 6. Dan Iaido Renshi, 6. Dan Jodo Renshi.
Bohužel Pavlu nikdo z Nozomi nepodpořil a byla na této akci osamocená. I tak se jí podařilo získat ocenění BFS (Best Fighting Spirit) v dźódó taikai (závod).
 

HUNGARY CUP, 14.-17.7.2016, Budapešť, Maďarsko
Lucka Hřibová vyhrála dětský turnaj v Maďarsku

       

Pavla Štěpánová a Lucka Hřibová vyrazili ve středu autobusem do Maďarska na Hungary Cup. Seminář vedli pan Koji Kato, Kendo Hanshi 8. dan, pan Kazuo Fueukawa, Kendo Hanshi 8. dan, a pan Yoshimi Higashi, Kendo Kyoshi 8 dan.


V sobotu proběhl turnaj dětí a dospělých. O senzační vítězství se v kategorii mládeže do 14 let postarala Lucka z Nozomi Dojo. Soutěž byla rozdělena do dvou skupin, kde soutěžil každý s každým a vítězové skupin se utkali o první místo.


Pavla Štěpánová se probojovala mezi ženami do čtvrtfinále.

 

POSLEDNÍ CVIČENÍ KENDÓ PŘED PRÁZDNINAMI

Poslední trénink byl ve znamení her a soutěží a téměř 50ti minutového volného džigeika a na závěr turnaj 4 týmů. Nejen míčové hry, ale i zopakování si zókin gake, jak se správně obléci atd., a to formou her a soutěží. Super připravené, díky Pavlíku. Video ze soutěže Oblékni svého senpaje najdete ZDE.

 

POZVÁNKA NA SEMINÁŘ A ZKOUŠKY DŽÓDÓ, 29.-31.7.2016, Hradec Králové

Informace, propozice

 

KENSEI IAIDÓ TAIKAI – VÝSLEDKY, 25.-26.6.2016, Praha

O víkendu, 25.6. – 26.6.2016 se v Praze uskutečnil seminář, turnaj a zkoušky Kensei Iaido Taikai. Akce se účastnili i členové Nozomi Dojo. Níže najdete naše úspěchy.

MUDAN (do 1.kjú)
3. místo: Filip Holik
BSF: Jarmila Rybová

KATEGORIE 3. DAN
3 místo a BSF: Pavel Tomeš

KATEGORIE TÝMY
BFS: Pavel Tomeš

ZKOUŠKY
4. kjú: Luděk Horáček
3. kjú: Jaroslav Doležel a Radek Nikodým
1. kjú: Jarda Bitarovec a Jarmila Rybová

Všem medailistům, oceněným BFS a novým technickým stupňům blahopřejeme.

 

VÝSLEDKY MORAVSKÝ POHÁR – NÁRODNÍ POHÁR ČR KENDÓ, 19.6.2016, Frýdek-Místek

Ve Frýdku-Místku se dnes uskutečnil letošní třetí Národní pohár ČR v kendó. Nozomi vyjelo v neúplné sestavě. Bez Pavlíka, Havelků a Kopišťáka, chyběl i Jakub Korbel. Přesto jsme se prosadili a v každé kategorii získali medaile.

JUNIOŘI
. Eichlerová Nikol, NOZOMI Dojo
2. Lohnický Jakub, NOZOMI Dojo
3. Rychlý Jakub, NOZOMI Dojo
3. Štefka Miroslav, NOZOMI Dojo

ŽENY
1. Eichlerová Viktorie, NOZOMI Dojo
2. Štěpánová Pavla, NOZOMI Dojo
3. Eichlerová Nikol, NOZOMI Dojo
3. Svobodová Miriam, Sportovní klub Kagawakai

OPEN
1. Fritz Martin, NOZOMI Dojo
2. Häckl Daniel, Katsu bó kenri kai
3. Formánek Martin, Tenšin Dódžó
3. Štěpánová Pavla, NOZOMI Dojo

 

Mini Muga Cup, turnaj dětí v kendó a turnaj dospělých do 1.kjú, 5.6.2016, Brno

Dětské části turnaje se zúčastnilo 30 dětí z 8 dojo. Nozomi veze medaile v každé katogorii a navíc 3. místo v turnaji žen do 1. kjú.

 

KIHON
1. Adam Kindl
3. Mikuláš Mistecký a Tomáš Kryl

ŠIAI do 8 let do 1. kjú
2. Adam Kindl
3. Karolína Šandová

ŠIAI 9-11 let do 1. kjú
1. Tadeáš Kindl
2. Ondřej Rydrych
3. Tomáš Kryl

ŠIAI 12-14 let do 1. kjú
1. Lucka Hřibová
3. Lukáš Bašista

ŠIAI ŽENY do 1. kjú
2. Martina Nováková

 

 

Úspěchy Nozomi v džódó a iaidó, Polsko, 21.-22.5.2016

O víkendu proběhlo Mistrovství Polska v džódó a iaidó následované zkouškami. Vedli jsme si dobře.

Džódó taikai do 1. kjú
1. místo: Pavel Tomeš

Iaidó taikai do 1. kjú
1. místo: Filip Holík
3. místo: Mája Sluková

Iaidó taikai, 4. dan
BFS: Pavla Štěpánová

Pavel Tomeš složil zkoušky na 1. kjú džódó.

 

Národní pohár kendó ČR - Pohár Sacuki, 15.5.2016, Praha

V neděli se v Praze uskutečnil 2. turnaj letošního národního poháru - Pohár Sacuki.
Dle nových pravidel na něm směli startovat i zahraniční závodníci, a tak turnaj získal lesk s mezinárodní účastí. Závodníci z Německa, Turecka a Portugalska doplnili startovní listinu a na turnaji startovalo více než 60 lidí ve 3 kategoriích.
V kategorii juniorů se nám dlouhodobě daří a ani teď naši borci nenechali nikoho na pochybách, když obsadili první 3 pozice. Nejmladší účastnice, Viktorie Eichlerová skončila 3. Ve finále se potom sešli Lukáš a Ondřej Havelkovi. O překvapivé vítězství se postaral mladší s bratrů, Ondřej.
Mezi ženami opět excelovala hlavně Nikol Eichlerová, která se probojovala až do finále, ve kterém po famózním zápase prohrála 1:2 s Janou Ziegelheimovou (5. dan kendó)
V otevřené kategorii se nejvýše probojoval Pavel Štěpán, který prošel do finále přes Jana Cílka. Ve finále proti Ondřeji Dudášovi ztratil vedení ze začátku zápasu a nakonec prohrál 1:2.


 

Nozomi Team Taikai, turnaj týmů v iaidó, 7.5.2016, Hradec Králové

Na otevřený mezinárodní turnaj iaidó pro tří členné týmy se do Hradce Králové sjelo 8 týmů.

VÝSLEDKY
1. místo: PL; Gorole i Hanysy; Agnieszka Krawczyk, Jakub Kolasa, Kamil Orciuch
2. místo: CZ; Kensei Nobunaga; Jan Zeman, Jan Hora, Jan Maier
3. místo: CZ; Nozomi Mogami; Jan Vebersik, Pavel Tomeš

 

Bílinská trofej, mezinárodní turnaj dětí v kendó, 17.4.2016, Bílina

BÍLINSKÁ TROFEJ, tentokrát i s mezinárodní účastí a rekordním počtem téměř 60ti závodníků. Níže najdete umístění našich závodníků z Nozomi Dojo.

KIHON
2. Adam Kindl
3. Jakub Rychlý
BFS Karolína Šandová

ŠIAI do 8 let
2. Adam Kindl

ŠIAI 9-11 let
3. Nikol Rezková
BFS Nikol Rezková

ŠIAI 12-13 let
3. Lucka Hřibová
BFS Lucka Hřibová

ŠIAI 14-17 let
2. Jakub Korbel
3. Jakub Lohnický
BFS Nikol Eichlerová

Přátelský trunaj bez omezení věku (od 14 let výše)
2. Jakub Lohnický

 

Mezinárodní dětský turnaj kendó, Kojika 2016, 1.5.2016, Gent

 

Lukas Havelka ziskal 1.misto v nejstarsi kategorii individualu.

Nikol Eichlerova ziskala oceneni BFS.

Tym Nozomi Water ve slozeni Pavlik Kopiste, Lucka Hribova, Viki Eichlerova, Mira Stefka a Ondra Havelka ziskali treti misto!!
Nozomi Water uteklo finale jen o jediny ippon, kdyz zapasy skoncily nerozhodne 2:2 a rozhodoval tedy počet ipponu.

Byla tam opravdu velka konkurence: 10 zemi, 27 dojo, 23 tymu a 155 zavodniku. Dekujeme za super vysledky a gratulujeme!!

 

BRONZ pro ČR na Mistrovství Evropy v kendó
1.4.2016, Makedonie, Skopje

Dnes bylo zahájeno 27. Mistrovství Evropy v kendó. Na mistrovství odcestovala i reprezentace ČR, která obsadí kategorie jednotlivců (junioři, ženy, muži) a kategorie týmů (junioři, ženy, muži). Téměř polovina reprezentace je tvořena členy hradeckého oddílu kendó.
A hned na úvod obrovský úspěch. Tým juniorů ve složení Kopiště L., Havelka L., Havelka O., Eichlerová N. a Lohnický J. (všichni Nozomi) získali pro Českou republiku vůbec první medaili v historii kendó a v tříčlenných týmech obsadili 3. místo! Úžasný úspěch! Mimo jiné porazili silnou Británii a Belgii. Ondřej Havelka navíc získal ocenění Fighting Spirit.
Česká republika ještě nikdy na ME nebo MS v kendó žádnou medaili nezískala. Vzhledem k veliké konkurenci v kendó je to obrovský úspěch pro Českou republiku i ČFK. Konečně to po 27 letech cinklo:).

Děkujeme sponzorovi, hradecké firmě Energis 92 s.r.o., za její materiální i finanční podporu akce.

 

Máme tři mistry ČR v kendó
Mistrovství ČR kendó - 20.3.2016, Hradec Králové

Včerejší mistrovství ČR bylo pro Nozomi dojo tím nejúspěšnějším vůbec do současné doby. Členové hradeckého oddílu získali 3 mistrovské tituly ve čtyřech kategoriích. V soutěži juniorů a mužů jsme dokonce obsadili všechny 3 medailové pozice. V ženách 2. místo. K vítězství v soutěži týmů přidal úspěch i tým Nozomi B, který obsadil 3. příčku.
Děkujeme všem za vzornou účast, reprezentaci klubu a za dosažené výsledky.
Zároveň patří velký dík a obdiv všem organizátorům v čele s Romanem a Pavlem st., kteří pomohli s přípravou, organizací a byli naší podporou. Bez vás všech by to nešlo. Dobrá práce lidi, děkujeme!!

Výsledky

 

Národní pohár kendó ČR - Technika Cup,  21.2.2016, Praha

Nedělní turnaj Národního poháru ČR byl letos poprvé otevřený zahraničním účastníků. Zúčastnili se jej i kendisté z rakouského Linze.

Turnaji předcházel v sobotu otevřený reprezentační trénink, celkem 5,5 hodiny velmi intenzivního cvičení.

Kategorie Junioři:
1. Havelka Ondřej, Nozomni Dojo
2. Máliš Vít ml., Sandómon Bílina
3. Štefka Miroslav, Nozomi Dojo
3. Fizek Jan, Sandómon Bílina

Kategorie Ženy:
1. Ziegelheimová Jana, Sandómon Bílina
2. Hoflenher Manuela, Kendo Linz, Rakousko
3. Eichlerová Nikol, Nozomi Dojo
3. Vytlačilová Eliška, Katsu bó kenri kai

Kategorie Open (smíšená):
1. Fritz Martin, Mozomi Dojo
2. Cílek Jan, VŠTJ Technika Praha strojní - oddíl San Do Mon
3. Novák Marek, Häckl Daniel, oba Katsu bó kenri kai

 

IBU – trénink, zkoušky, týmové šiai, 15.-14.2.2015, Rakousko, Vídeň

V neděli pozdě večer jsme se vrátili z další skvělé kendó akce. Jako každý rok i letos dorazila do Vídně početná skupina japonských studentů z mezinárodní univerzity budo (IBU) v rámci rakousko-japonské spolupráce. Po dobu 14ti dnů hostí rakouská federace kendó zhruba 40 vysokoškolských studentů a jejich učitele.

Z Hradce vyrazilo za Japonci 12 nozomáků na sobotní společný trénink. Večer na sayonara párty jsme měli možnost se se všemi lépe seznámit a navázat cenné kontakty.

Nedělní program pokračoval zkouškami od 1. do 4. danu. Před pětičlennou japonskou komisí skládali zkoušky hned 4 nozomáci. Kuba Korbel – 1. dan, Nikol Eichlerová, Miroslav Štefka a Ondřej Havelka - 2. dan. Všichni prošli přes šiai i katy a úspěšně složili zkoušky. Velká gratulace všem!

Po zkouškách přišlo na řadu šiai pětičlenných týmů. Naše 2 týmy se s těmi japonskými utkali celkem 3x. Několikrát se nám podařilo proti mladým studentům skórovat, ale žádný zápas jsme nedovedli k vítěznému konci, ani ostatní přítomní evropané. Nicméně všichni předvedli velice kvalitní zápasy a i těch několik iponů, které se nám podařili, jsou skvělým výsledkem.  Celkem padlo jen 7 iponů na straně přítomných evropanů, z toho 5 z Nozomi :)
Zapsal P.Štěpán ml.

 

National Kendo Teams' Gathering, 29.1.-31.1.2016, Budapešť. Maďarsko

Minulý víkend jsme se zúčastnili pátého srazu reprezentace kendó, který se konal v Budapešti. Sjelo se tam celkem 9 zemí - Maďarsko, Německo, Polsko, Švédsko, Rakousko, Srbsko, Rumunsko, Česko a tým vysokoškoláků z Jižní Koreje. Přišlo mi, že z ČR jsme měli nejpočetnější výpravu (25 kendistů).
Na programu bylo týmové šiaj každý s každým a nakonec volné džigejko. Každý z nás odvedl skvělý výkon. Mnohdy výsledky byly velmi těsné, a to i s tak silnými soupeři jako jsou Němci nebo Poláci. Věřím, že to pro všechny byla skvělá zkušenost a motivace dál tvrdě makat, abychom se připravili na Mistrovství Evropy v Makedonii, které se koná už za dva měsíce.
Jako kouč Německé reprezentace tam byl také Tadaomi Hojo sensej (7.dan kendó), který předloni vyhrál v Japonsku turnaj 7.danů. Velmi si oblíbil naše juniory a vzkazuje jim, že mají sledovat videa na youtube ze závodů japonských středních škol, kde můžou okoukat jejich dravost, pohyb a techniku.
Chtěl bych všem poděkovat za skvělou reprezentaci, slušné chování a za podporu od Tomáše Lohnického. Další akce bude tuto sobotu extra keiko na ZŠ Sever a příští víkend pojedeme na IBU do Vídně... pro změnu si podáme pár japonských vysokoškoláků Emotikona smile Nezapomeňte se registrovat na nozomi private.
Zapsal. M Frit

 

Úspěšný dětský turnaj kendó v Bílině,  8.-9.1.2016, Bílina

Nozomi Dojo obsadilo všechny dětské kategorie a v každé získalo medaile. Níže najdete výsledky. Uvedeny jsou jen děti z Nozomi.

Kategorie kihon:
1. Nikolka Rezkova
3. Kaja Sandova a Tomas Kryl
BFS Adam Kindl

Siai do 9 let:
1. Vitek Matyastik Siai do 12 let:
3. Simon Veltrusky a Lucie Hribova
BFS Simon Veltrusky

Siai do 14 let:
3. Johanka Matyastikova
BFS Johanka Matyastikova

Siai do 17 let:
1. Lohnicky
3. Kopiste a Eichlerova N.
BFS Eichlerova N.

Gratulace všem!!
 

Starší zprávy

Starší zprávy z akcí najdete v sekci Ze života klubu krok za krokem