NOZOMI DOJO
SPORTOVNÍ KLUB KENDÓ A IAIDÓ
HRADEC KRÁLOVÉ
 

HISTORIE NOZOMI CUP

Historie turnaje se datuje od roku 2005

Nozomi Cup patří od samého počátku vzniku mezi turnaje započítávané do systému Národního poháru kendó ČR. Pořádá jej oddíl NOZOMI Dojo z Hradce Králové vždy na podzim.

První ročník turnaje proběhl v roce 2005 a doplňoval turnaj pro děti, Vánoční kendování. Tento dětský turnaj má v Hradci Králové mnohaletou tradici, ale protože kendó, bohužel, cvičí stále méně dětí a mládeže, Vánoční kendování bylo potřeba oživit. Vznikl tak dvoudenní víkendový program, který zahrnoval půldenní seminář kendó zaměřený především na kihon, Vánoční kendování (turnaj pro mládež) a Nozomi Cup (Národní pohár kendó ČR).

Tento systém se osvědčil a následující rok byl program doplněn o turnaj 3-členných týmů a do Nozomi Cupu byl zařazen turnaj žen.

Vítězem prvního ročníku se stal Jan Cílek z oddílu Sandómon Praha. A historicky první vítězkou ženské části Nozomi Cupu se stala v roce 2006 Jaroslava Stejskalová, také z klubu Sandómon Praha.

Prvního domácího vítěze se turnaj dočkal v roce 2007, ve smíšené kategorii vyhrál Martin Fritz. Pavel Štěpán ml. ve smíšené kategorii a Pavla Štěpánová v ženách získali tento rok 3. a 2. místo. Následující rok oba muži svá umístění zopakovali.