NOZOMI DOJO
SPORTOVNÍ KLUB KENDÓ A IAIDÓ
HRADEC KRÁLOVÉ
 

NOZOMI IAIDO GASSHUKU

Interní seminář iaidó v zenovém stylu.

Historie

První Nozomi Iaido Gasshuku proběhlo v dubnu roku 2008. S nápadem přišel Pavel Štěpán st. "Původně to měl být klasický dvou denní seminář, na který jsme pozvali Tomáše Kyncla, který již v té době k nám jezdil učit iaidó. Pak jsem o tom ale hodně hovořil s Pavlou a Tomášem a nakonec jsme se rozhodli udělat něco méně tradičního," říká Pavel st. a dodává: "od té doby se pravidelně scházíme a dva a půl dne trávíme spolu v dódžó."

Iaido gaššuku navázalo na předchozí klasické semináře pod vedením v roce 2004 panem Goromaru, v r. 2005 J. Ziegelheima, 2006 a 2007 T. Kyncla.

Nozomi Iaido Gasshuku je intenzivní seminář iaidó pod vedením Tomáše Kyncla. Koná se v první polovině dubna a od pátku do neděle se "zavřeme" do tělocvičny a společně žijeme v dódžó. Ráno začíná zenovou meditací, zazen, následuje asageiko a příprava snídaně. Pak až do večera cvičíme iaidó (seitei i korjú), které je přerušované přestávkami na oběd a večeři. Jídlo samozřejmě připravujeme také v zenovém stylu,  takže hodně rýže, tófu a zeleniny, polévka misó a samozřejmě také saké. Během polední pauzy je i prostor pro povídání, různé diskuze, zenové masáže nebo spánek. Večer pak párty :)

Od roku 2010 se pravidelně účastní i členové Kensei.

 

Fotogalerie

2013

2012

2011

2010

2009