NOZOMI DOJO
SPORTOVNÍ KLUB KENDÓ A IAIDÓ
HRADEC KRÁLOVÉ
 

HISTORY - NEN MACU KEIKO

Silvestrovské rozloučení se starým rokem.

Nen Macu Keiko je silvestrovské cvičení, které organizujeme od roku 2008. Poslední prosincový den se schází několik opravdových nadšenců kendó a iaidó, aby se společným cvičením rozloučili se starým rokem. Po lehčím tréninku následuje džigeiko a na závěr balónková bitva. Pak dojde i na chlebíčky, cukroví a šampaňské, pro děti samozřejmě rychlé špunty :).

 

Historie

První Nen Macu Keiko vyhlásil a připravil Pavel Štěpán st. v roce 2008. To se nás několik domluvilo, co takhle jít si zacvičit na Silvestra. Pavel Štěpán st. sehnal tělocvičnu na Základní škole Sever, kterou velmi dobře známe a kde se cítíme  jako doma. V té době jsme tuto akci ještě nenazývali Nen Macu Keiko, ale prostě silvestrovské cvičení. Ten rok jsme cvičili od 22:00 do 23:30 hodin a pak jsme před půlnocí bouchli šampáňo. Netušili jsme, že se to tak ujme a budeme cvičit rok co rok.

No a protože se nám to zalíbilo, udělali jsme z toho pravidelnou akci. Název vymyslel Honza Studnický.

Ještě v roce 2009 jsme končili o půlnoci. Pak jsme ale vzhledem k tomu, aby se mohly účastnit i děti, posunuli začátek na 18 hodinu a od roku 2012 na 17 hodinu. Většinou cvičíme 1,5 hodiny včetně balónkové bitvy a pak trochu slavíme ...

Přijdou i iaidisté a mají tak možnost si vyzkoušet svět za mřížkou menu.

V roce 2011 nás navštívilo a zacvičilo si s námi i několik přátelé z Kensei.

 

Poslední Nen Macu Keiko proběhlo v roce 2017. V následujících již klasické Nen Macu Keiko nikdo nezorganizoval.

 

Fotogalerie

2012   2011   2009