NOZOMI DOJO
SPORTOVNÍ KLUB KENDÓ A IAIDÓ
HRADEC KRÁLOVÉ
 

HISTORY - SuŠI PÁRTY

Párty pro členy a příznivce klubu. Ne jen suši ...

Historie

Tradice první Saké-suši párty sahá do roku 2007. Chtěli jsme se sejít, popovídat si a lépe a více se poznat ne jen v dojo, ale i mimo něj. Přitom se obohatit i o další poznatky z japonské kultury. Japonské stravování vč. výroby vlastního suši, kaligrafie, něco o japonských čajích, ochutnávky a samozřejmě i zábava.

Pavel Štěpán st. s Jirkou Havelkou (tatínek Ondry a Lukáše) sehnali prostory v Novém Adalbertinu. Zde se konaly první 3 ročníky.

V roce 2010 a 2011 jsme párty přesunuli do Hotelu u Zezuláků.

V následujících letech 2012 až 2019 jsme pořádali párty v centru Indoor Golf Fomei. Zábavu a náplň jsme tak obohatili o adwenture golf a střelbu z laserové pušky. 

Vždy něco zajímavého o japonských čajích včetně ochutnávek různých druhů nám připravil Martin Orság. V prvním ročníku nám Tomáš Kyncl poskytl své znalosti a nástroje ke kaligrafii a Honza Studnický měl jeden rok výbornou přednášku o japonském stravování. V následujících letech již Suši párty probíhala bez kaligrafie. Organizaci, přípravu ingrediencí a dalších věcí zabezpečovala Pavla Štěpánová s otcem. Poslední dva ročníky převzala část organizace na místě Eliška Havelková. Poslední roky bylo i s hudbou a tanci :).

 

Zatím poslední Suši párty se konala v roce 2019. Pak, zřejmě vlivem pandemie Covid-19, ale i proto, že se nenašel nikdo kdo by si organizaci vzal za své, se Suši párty nekonala.  Najde se někdo, kdo by Suši párty převzal a zorganizoval další ročníky? Přeci jen jsme se sešli společně s našimi blízkými (sourozenci, rodiči, přátely, příznivci ND a popovídali a trávili spolu čas i jinak, nežli jen cvičením.

 

 

Fotogalerie