NOZOMI DOJO
SPORTOVNÍ KLUB KENDÓ A IAIDÓ
HRADEC KRÁLOVÉ
 

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY KENDÓ

Mistrovství ČR je vyvrcholení Národního poháru kendó.

Mistrovství České Republiky v kendó je soutěž jednotlivců a týmů organizovaná Českou federací kendó.

MČR je organizované v kategorii žen, v kategorii smíšené a v kategorii týmů. V roce 2013 byla poprvé vypsána i kategorie junioři (od 14 do 18 let). Ve všech kategoriích se soutěží bez rozdílu technického stupně.

Historicky první Mistrovství ČR v kendó se konalo roku 2003 v Praze, a to ve smíšené kategorii. Žen v té době cvičilo málo, neměly vlastní kategorii v Národním poháru, a tedy ani na Mistrovství ČR. Průlomovým rokem se stal rok 2007, kdy byla na 5. mistrovství ČR v kendó v Hradci Králové poprvé vyhlášena kategorie pro ženy.

Dalším mezníkem byl rok 2011. Na 9. Mistrovství ČR v Praze byla poprvé vyhlášena kategorie oddílových týmů.

Do kategorií žen a smíšené se nominuje 8 nejlepších závodníků podle umístění v žebříčku Národního poháru ČR kendó k 31.12. roku předcházejícímu konání mistrovství.

Do kategorie smíšených týmů jsou jednotlivé týmy nominovány přímo členskými oddíly ČFK. Každý oddíl má právo nominovat dva smíšené 5ti členné týmy.

Kategorie juniorů do roku 2015 neměla speciální nominaci. Podmínkou registrace juniorů bYly jejich starty na turnajích kendó (tuzemských nebo zahraničních). Zájemce o registraci na MČR museli  absolvovat minimálně jeden turnaj (šiai) v období 1 roku před konáním MČR.

V roce 2014 byla otevřen národní pohár pro juniory a postupový klíč na MČR v této kategorii je od roku 2015 stejný jako pro smíšenou kategorii a ženy.

Mistrovství ČR pro daný rok se koná obvykle ve druhé polovině března.

 

Výsledky MČR - tabulky

15. MČR kendó 2017       

12.3.2017, Frýdek-Místek

 Kategorie smíšená

1. Fritz Martin Nozomi Dojo, Hradec Kr.
2. Formánek Martin Vysokoškolský sportovní klub UNIVERZITA Zlín
3.
3.
Štěpán Pavel ml.
Šimek Prokop
Nozomi Dojo, Hradec Kr.
Nozomi Dojo, Hradec Kr.

Kategorie ženy

1. Eichlerová Viktorie Nozomi Dojo, Hradec Kr.
2. Eichlerová Nikol Nozomi Dojo, Hradec Kr.
3.
3.
Svobodová Miriam
 
Sportovní klub Kagawa-Kai

 Kategorie junioři

1. Havelka Ondřej Nozomi Dojo, Hradec Kr.
2. Dunka Martin San Do Mon Bílina
3.
3.
Eichlerová Nikol
Lohnický Jakub
Nozomi Dojo, Hradec Kr.
Nozomi Dojo, Hradec Kr.

 

 

Kategorie smíšené týmy - 5 členné

1. Nozomi Dojo A, Hradec Kr. Havelka Lukáš, Šimek Prokop, Kopiště Lukáš, Štěpán Pavel ml. Fritz Martin,
2. Nozomi Dojo B, Hradec Kr. Korbel J., Eichlerová V, Eichlerová V., Lohnický J., Havelka O.
3.
3.
Kenshinkan Frýdek-Místek
Sportovní klub Kagawa-Kai
 

Celkem nominováno 7 týmů

 

14. MČR kendó 2016        zápis

20.3.2016, Hradec Králové

 Kategorie smíšená

1. Fritz Martin Nozomi Dojo, Hradec Kr.
2. Štěpán Pavel ml. Nozomi Dojo, Hradec Kr.
3.
3.
Dudáš Ondřej
Ziegelheimová Jana
Katsu bó kenri kai, Praha
San Do Mon Bílina

Kategorie ženy

1. Ziegelheimová Jana San Do Mon Bílina
2. Štěpánová Pavla Nozomi Dojo, Hradec Kr.
3.
3.
Klimovičová Barbora
Klodová Božena
Sportovní klub Kagawa-Kai
Katsu bó kenri kai, Praha

 Kategorie junioři

1. Kopiště Lukáš Nozomi Dojo, Hradec Kr.
2. Havelka Lukáš Nozomi Dojo, Hradec Kr.
3.
3.
Dunka Martin
Havelka Ondřej
San Do Mon Bílina
Nozomi Dojo, Hradec Kr.

 

 

Kategorie smíšené týmy - 5 členné

1. Nozomi Dojo A, Hradec Kr. Havelka Lukáš, Šimek Prokop, Kopiště Lukáš, Štěpán Pavel ml. Fritz Martin, Havelka Ondřej
2. San Do Mon Bílina Vít Máliš ml., Jan Fizek,Martin Dunka,Vít Máliš st.,Jana Zigelheimová, Petr Bureš
3.

3.
Katsu bó kenri kai B, Praha
Nozomi Dojo B, Hradec Kr.
Dominik Železník, Kateřina Mudroňová, Zuzana Jeníčková, Filip Baumruk, Ondřej Dudáš, Daniel Häckl
Eichlerová Nikol, Lohnický Jakub, Štefka Miroslav, Eichlerová Viktorie, Štěpánová Pavla

Celkem nominováno 9 týmů

 

13. MČR kendó 2015

15.3.2015, Praha

 Kategorie smíšená

1. Cílek Jan San Dó Mon A Praha
2. Štěpán Pavel ml. Nozomi Dojo
3.
3.
Ziegelheim Jindřich
Ziegelheimová Jana
Sandomon Bílina
Sandomon Bílina

Kategorie ženy

1. Ziegelheimová Jana Sandomon Bílina
2. Vytlačilová Eliška Katsu bó kenri kai
3.
3.
Štěpánová Pavla
Kadlecová Alena
Nozomi Dojo
Sportovní klub Kagawa-Kai

 Kategorie junioři

1. Kopiště Lukáš Nozomi Dojo
2. Bohm Jan Fudoshin Kai
3.
3.
Bohm Petr
Bařinka Jan
Fudoshin Kai
Tenshin Dojo

 

 

Kategorie smíšené týmy - 5 členné

1. Kacubo Kenrikai A Suchý, Berger, Novák, Hackl, Dudáš
2. Nozomi Dojo A Kopiště L., Havelka O., Štěpán P. ml., Šimek P., Fritz M.
3.
3.
Fudoshin Kai
San Dó Mon Bílina
Bohm Jan, Bohm Petr, Mráz, Laibrt
Fizek, Dunka, Máliš, Ziegelheimová, Z

Celkem nominováno 13 týmů

Best Fighting Spirit

týmy Fizek Sandomon Bílina

 

12. MČR kendó 2014

16.3.2014, Brno

 Kategorie smíšená

1. Fritz Martin Nozomi Dojo
2. Cílek Jan San Dó Mon A Praha
3.
3.
Laibrt Lukáš
Ziegelheimová Jana
Fudoshin Kai
Sandomon Bílina

Kategorie ženy

1. Ziegelheimová Jana Sandomon Bílina
2. Štěpánová Pavla Nozomi Dojo
3.
-
Luchesi Karolína Kagawa-Kai
udělovalo se jedno 3. místo

 Kategorie junioři

1. Štefka Miroslav Nozomi Dojo
2. Havelka Lukáš Nozomi Dojo
3.
3.
Havelka Ondřej
Kodad Daniel
Nozomi Dojo
Sandomon Bílina

 

 

Kategorie smíšené týmy - 5 členné

1. Nozomi Dojo A Štefka, Havelka L., Havelka O., Šimek, Fritz
2. San Dó Mon A Praha  
3.
3.
Nozomi Dojo B
Kacubo Kenrikai
Stejskal, Nguyen, Eichler, Št

Celkem nominováno 9 týmů

Best Fighting Spirit

týmy Štěpán Pavel st. Nozomi Dojo, Hradec Králové

 

11. MČR kendó 2013

17.3.2013, Hradec Králové

 Kategorie smíšená

1. Cílek Jan San Dó Mon, Praha
2. Novák Marek Kacubó Kenrikai, Praha
3.
3.
Fritz Martin
Štěpán Pavel ml.
Nozomi Dojo, Hradec Kr.
Nozomi Dojo, Hradec Kr.

Kategorie ženy

1. Ziegelheimová Jana San Dó Mon Bílina
2. Luchesi Karolína Kagawa Kai, Olomouc
3.
3.
Štěpánová Pavla
Drcmánková Katka
Nozomi Dojo, Hradec Kr.
Kagawa Kai, Olomouc

 Kategorie junioři

1. Šimek Prokop Nozomi Dojo, Hradec Kr.
2. Štefka Miroslav Nozomi Dojo, Hradec Kr.
3.
3.
Havelka Lukáš
KopišTě Lukáš
Nozomi Dojo, Hradec Kr.
Nozomi Dojo, Hradec Kr.

 

 

Kategorie smíšené týmy - 3 členné

1. San Dó Mon A, Praha Řezníček Petr, Cílková Jaroslava, Cílek Jan, Jelen Tomáš, Litterbach Pavel
2. Nozomi Dojo A Štěpánová Pavla, Štěpán Pavel ml., Kašík Ondřej, Fritz Martin, Šimek Prokop
3.
3.
Kacubó Kenrikai
Nozomi Dojo B
Urban Adam, Klodová Božena, Kašpar Ondřej, Suchý Michal, Novák Marek, Hejcman Jan
Kopiště Lukáš, Havelka Lukáš, Kloz Jiří, Štefka Miroslav, Štěpán Pavel st., Beňová Jana

Celkem nominováno 9 týmů

Best Fighting Spirit

týmy Kopiště Lukáš Nozomi Dojo, Hradec Králové

 

10. MČR kendó 2012

1.4.2012, Brno

 Kategorie smíšená

1. Fritz Martin Nozomi Dojo, Hradec Kr.
2. Štěpán Pavel ml. Nozomi Dojo, Hradec Kr.
3.
3.
Cílek Jan
Novák Marek
Sandómon, Praha
Kacubó Kenrikai, Praha
5.-6. David Tomáš
Dudáš Ondřej
---
---
Seishinkan
Kacubó
---
---

Kategorie ženy

1. Ziegelheimová Jana Sandómon Bílina
2. Murata Yury Seishinkan, Brno
3.
3.
Štěpánová Pavla
Žáčková Eliška
Nozomi Dojo, Hradec Kr.
Sandómon, Praha
5.-6. Cílková Jaroslava
Kašíková Ludmila
---
---
Sandómon Praha
Seishinkan
---
---

Kategorie smíšené týmy - 3 členné

1. Sandómon Bílina Ziegelheimová Jana, Hlinka Pavel, Ziegelheim Jindřich
2. Kacubó Kenrikai A Novák Marek, Suchý Michal, Kašpar Ondřej
3.
3.
Nozomi Dojo A
Kagawa-Kai
Štěpán Pavel ml., Fritz Martin, Koutník Jiří
Drcmánková Kateřina, Kadlecová Alena, Vlčková Alena

Best Fighting Spirit

ženy Kašíková Ludmila Seishinkan, Brno
open Dudáš Ondřej Kacubó Kenrikai, Praha
týmy Hlinka Pavel Sandómon Bílina

 

 

9. MČR kendó 2011

20.3.2011, Praha

 Kategorie smíšená

1. Cílek Jan Sandómon Praha
2. Štěpán Pavel ml. Nozomi Dojo, Hradec Kr.
3.
3.
Dudáš Ondřej
Buňata Tomáš
Kacubó Kenrikai, Praha
Kacubó Kenrikai, Praha
5.-8. Jelen Tomáš
Luchesi KArolína
Novák MArek
Trojek Vladimír
Sandómon Praha
Kagawakai
Kacubó
Kagawakai

Kategorie ženy

1. Dohányosová Denisa Sandómon, Praha
2. Štěpánová Pavla Nozomi Dojo, Hradec Kr.
3.
3.
Kašíková Ludmila
Vlčková Alena
Seishinkan, Brno
Kagawa-Kai, Přerov
5.-8 Jiřičková Kateřina
Beňová Jana
Stejskalová Jarosl.
Žáčková Eliška
Sandómon Praha
Nozomi Dojo
Sandómon Praha
Sandómon Praha

Kategorie smíšené týmy, 3 členné

1. Kacubó Kenrikai B Uraban, Buňata, Häckel
2. Kacubó Kenrikai A Suchý, Dudáš, Novák
3.
3.
Nozomi Dojo A
Nozomi Dojo B
Štěpán Pavel ml., Fritz Martin, Koutník Jiří
Kašík Ondřej, Štěpán Pavel st., Šimek Prokop

Best Fighting Spirit

ženy Vlčková Alena Kagawa-Kai, Přerov
open Koutník Jiří Nozomi Dojo, Hradec Kr.

 

8. MČR kendó 2010

14.3.2010, Frýdek-Místek

 Kategorie smíšená

1. Ziegelheim Jindřich Sandómon Bílina
2. Dudáš Ondřej Kacubó Kenrikai, Praha
3.
3.
Fritz Martin
Štěpán Pavel ml.
Nozomi Dojo, Hradec Kr.
Nozomi Dojo, Hradec Kr.
5.-8. Jelen Tomáš
Luchesi Karolína
Novák Marek
Trojek Vladimír
Sandómon, Praha
Kagawakai, Přerov
Kacubó Kenrikai, Praha
Kagawakai, Přerov

Kategorie ženy

1. Karolína Luchesi Kagawakai, Přerov
2. Štěpánová Pavla Nozomi Dojo, Hradec Kr.
3.
3.
Jiřičková Kateřina
Žáčková Eliška
Sandómon, Praha
Sandómon, Praha
5. Kalousová Tamara
---
---
---
Sandómon, Praha
---
---
---

 

7. MČR kendó 2009

23.3.2009, Hradec Králové

 Kategorie smíšená

1. Fritz Martin Nozomi Dojo, Hradec Kr.
2. Ziegelheim Jindřich  
3. Dudáš Ondřej
Štěpán Pavel ml.
Kacubó Kenrikai, Praha
Nozomi Dojo, Hradec Kr.
5.-7. Buňata Tomáš
Novák Marek
Zetocha Petr
---
Kacubó Kenrikai, Praha
Kacubó Kenrikai, Praha
Sandómon, Praha
---

Kategorie ženy

1. Štěpánová Pavla Nozom Dojo, Hradec Kr.
2. Luchesi Karolína Kagawa Kai, Přerov
3. Jiřičková Kateřina
Ziegelheimová Jana
Sandómon, Praha
Sandómon, Praha
5.-6. Lastivková Jana
Stejskalová Jarosl.
---
---
Sandómon, Praha
Sandómon, Praha
---
---

 

6. MČR kendó 2008

2008, Hradec Králové

 Kategorie smíšená

1. Cilek Jan Sandómon, Praha
2. Fritz Martin Nozomi Dojo, Hradec Kr.
3. Baumruk Filip Kacubó Kenrikai, Praha
4. Jelen Tomáš Sandómon, Praha
5.-8. Buňata Tomáš
Fous Michal
Štěpán Pavel ml.
Zetocha petr
Kacubó Kenrikai, Praha
Sandómon, Praha
Nozomi Dojo, Hradec Kr.
Sandómon, Praha

Kategorie ženy

1. Hlaváčková Veronika Sandómon, Praha
2. Luchesi Karolína Kagawa Kai, Přerov
3. Jiříčková Kateřina Sandómon, Praha
4. Dohányosová Denisa Sandómon, Praha
5.-8. Gregorovičová M.
Jarošová Vladislava
Stejskalová Jarosl.
Štěpánová Pavla
Kacubó Kenrikai, Praha
Kacubó Kenrikai, Praha
Sandómon, Praha
Nozomi Dojo, Hradec Kr.

 

5. MČR kendó 2007

2007, Hradec Králové

 Kategorie smíšená

1. Fritz Martin Nozomi Dojo, Hradec Kr.
2. Baumruk Filip Kacubó Kenrikai, Praha
3. Cilek Jan Sandómon, Praha
4. Zetocha Petr Sandómon, Praha
5.-8. Berger Tomáš
Jelen Tomáš
Laibrt Lukáš
---
Kacubó Kenrikai, Praha
Sandómon, Praha
Fudoshin Kai, Č Budějovice
---

Kategorie ženy

1. Stejskalová Jarosl. Sandómon, Praha
2. Luchesi Karolína Kagawa Kai, Přerov
3. Hlaváčková Veronika Sandómon, Praha
4. Jiříčková Kateřina Sandómon, Praha
5.-8. Dohányosová Denisa
Gregorovičová M.
Štěpánová Pavla
---
Sandómon, Praha
Kacubó Kenrikai, Praha
Nozomi Dojo, Hradec Kr.
---

 

4. MČR kendó 2006

2006, Praha

 Kategorie smíšená

1. Cilek Jan Sandómon, Praha
2. Fritz Martin Nozomi Dojo, Hradec Kr.
3. Břeň Jaroslav Kacubó Kenrikai, Praha
4. Berger Tomáš Kacubó Kenrikai, Praha
5.-8. Häckl Daniel
Laibrt Lukáš
Zetocha Petr
---
Kacubó Kenrikai, Praha
Fudoshin Kai, Č. Budějovice
Sandómon, Praha
---

Kategorie ženy

 

Kategorie nebyla vyhlášena

 

3. MČR kendó 2005

2005, Praha

 Kategorie smíšená

1. Zetocha Petr Sandómon, Praha
2. Baumruk Filip Kacubó Kenrikai, Praha
3. Cílek Jan Sandómon, Praha
4. Häckl Daniel Kacubó Kenrikai, Praha
5.-8. Buňata Tomáš
Fritz Martin
Trabalík Martin
Ziegelheimová Jana
Kacubó Kenrikai, Praha
Nozomi Dojo, Hradec Kr.
Sandómon, Praha
Sandómon, Praha

Kategorie ženy

 

Kategorie nebyla vyhlášena

 

2. MČR kendó 2004

2004, Praha

 Kategorie smíšená

1. Ziegelheim Jindřich Sandómon, Praha
2. Zetocha Petr Sandómon, Praha
3. Cílek Jan Sandómon, Praha
4. Ziegelheimová Jana Sandómon, Praha
5.-8. Baumruk Filip
Berger Tomáš
Buňata Tomáš
Jerošov Andrej
Kacubó Kenrikai, Praha
Kacubó Kenrikai, Praha
Kacubó Kenrika, Praha
Kacubó Kenrikai, Praha

Kategorie ženy

 

Kategorie nebyla vyhlášena

 

1. MČR kendó 2003

2003, Praha

 Kategorie smíšená

1. Cilek Jan Sandómon Praha
2. Baumruk Filip Kacubó Kenrikai, Praha
3. Berger Tomáš Kacubó Kenrikai, Praha
4. Jelen Tomáš Sandómon Praha
5.-8. Fiala Tomáš
Jerošov Andrej
Zetocha Petr
Ziegelheimová Jana
Fudoshin Kai, Č. Budějovice
Kacubó Kenrikai, Praha
Sandómon, Praha
Sandómon, Praha

Kategorie ženy

 

Kategorie nebyla vyhlášena