NOZOMI DOJO
SPORTOVNÍ KLUB KENDÓ A IAIDÓ
HRADEC KRÁLOVÉ
 

HISTORY - Japonské odpoledne

Odpoledne bojových umění, kaligrafie, origami, čaje a další.

Historie

S nápadem přišel Roman Záhora v roce 2010. S učiteli příbuzných bojových umění dohodl i jejich účast a Japonské odpoledne bylo tady. Tato skvělá akce vznikla za další spolupráce Pavla Munzara (iaidó) a Kamila Guzka (karatedó). Ovšem velký podíl mělo právě Nozomi. Akce byla zaměřena hlavně pro mládež a na první školní den. A tak jsme na městě zkoušeli získat finanční podporu. Bohužel pokaždé bezvýsledně. I tak jsme to zvládli, za laskavé podpory ZŠ J. Gočára, která nám poskytla venkovní sportovní areál.

V blocích bylo představeno několik bojových umění s ukázkami a komentáři. Bloky se opakovaly třikrát. Mezi nimi mohli návštěvníci navštívit stánky jednotlivých oddílů, vyptat se na to, co je zajímalo, vyzkoušet si různé prvky daného umění. Např. u stánku kendó a iaidó měli možnost vyzkoušet si údery mečem na "panáky", měli jsme pro děti připravené i různé soutěže.

Tato akce se opakovala dva roky po sobě. Pak nám ji město "vzalo", neb připravilo téměř ve stejný termín konkurenční akci, "Nábřeží sportu", která tak trochu kopíruje náš princip. Samozřejmě nás pozvali. Na nábřeží sportu je ukázka ne jen kimonových sportů, ale i dalších sportovních odvětví.

Pokud jsme město Hradec Králové tímto nápadem inspirovali, těší nás to.

Články

článek a foto z roku 2010