NOZOMI DOJO
SPORTOVNÍ KLUB KENDÓ A IAIDÓ
HRADEC KRÁLOVÉ
 

KLUB NOZOMI DOJO POŘÁDÁ NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ
KENDÓ, IAIDÓ a džódó

Zveme zájemce o cvičení japonského bojového umění
kendó, iaidó nebo džódó z řad dospělých
a dětí od 7 let na ukázkový trénink.

Hledáte zajímavý koníček pro sebe či své děti? Máte rádi Japonsko a jeho kulturu? Nebo byste chtěli cvičit nějaké bojové umění?

Pak se přijďte podívat na ukázková cvičení a dozvědět se více! Rádi Vás uvítáme v úterý 5. září 2023 v 18 hodin v horní tělocvičně ZŠ Josefa Gočára v Labské Kotlině I v Hradci Králové. Seznámíme Vás s principy jednotlivých bojových umění, řekneme Vám základní informace o našem oddíle Nozomi dódžó, ukážeme Vám zkrácený trénink, techniky s mečem a spoustu dalších věcí.
Kendó je vhodné pro děti i dospělé, pro muže i ženy, pro mladší i starší a začít lze v každém věku. Nebojte se a přijďte se podívat; děti do 15 let prosíme v doprovodu rodičů.
Těšíme se na Vás!

NÁBOR JIŽ 5.9.2023 - čtěte níže

 

Program náboru

Ukázkový trénink: úterý 5.9.2023, 18:00 - 19:30 hodin. Získáte základní informace o našem oddíle Nozomi dódžó, ukážeme Vám zkrácený trénink, techniky s mečem a spoustu dalších věcí.

Kurz kendó pro začátečníky: od úterý 12.9.2023 do konce roku. V průběhu kurzu získáte základní znalosti kendó. Po jeho ukončení je možné vstoupit do oddílu a pokračovat dále ve cvičení.

Více informací ke kurzu kendó ZDE

Kde

Základní škola a Mateřská škola Josefa Gočára, Hradec Králové, Tylovo nábřeží 1140, horní tělocvična

 

Několik základních informací

Pro koho jsou naše umění vhodná?

Kendó může cvičit téměř každý bez ohledu na věk a pohlaví. Je vhodné pro děti, dospělé, muže i ženy - začít se dá opravdu kdykoli. V našem klubu cvičí kendó děti od 7 let. Ostatní cvičení jsou vhodná pro cvičence od cca 14 let, muže i ženy. Nejstaršímu cvičícímu členovi našeho dojo je přes 60 let.

Co s sebou na trénink

Kendo se cvičí ve speciálním oděvu kendo-gi, později se cvičí v bógu - lehkém brnění pro kendó. Nakoupení poměrně drahého vybavení však není nutností, protože v začátku stačí jen tričko a tepláky. Později cvičencům zapůjčíme oblečení, bógu i meče zdarma.

Kendó rozvíjí schopnosti člověka

V kendó a iaidó není rozhodující síla svalů, ale z fyzických schopností spíše pohybový talent, mrštnost a postřeh. To vše kendó i iaidó rozvíjí. Hlavní důraz je kladen i na psychickou stránku osobnosti a rozvoj mentálních vlastností.

Kontakty pro nábor

Uvítáme, jestliže nám dáte předem vědět o Vaší účasti na náborovém tréninku e-mailem nebo telefonicky. Není to však nezbytně nutné, jednoduše přijďte.

Jak začít - další informace