NOZOMI DOJO
SPORTOVNÍ KLUB KENDÓ A IAIDÓ
HRADEC KRÁLOVÉ
 

HISTORIE PODZIMNÍHO SOUSTŘEDĚNÍ

Pojetí tohoto soustředění od samého počátku vzniku není jen cvičení, ale skloubení tréninku, výletů, relaxace a zábavy. Tradice sahá do roku 2004 a Orlických hor. Přečtěte si článek z tohoto prvního soustředění.

Historie

Historicky první soustředění, které jsme pro členy Nozomi Dojo uspořádali, a na které jsme vyjeli mimo Hradec Králové, nebylo v Krkonoších, ale v Orlických horách v roce 2004. A protože bylo opravdu povedené, a dodnes na něj všichni účastníci vzpomínají, rozhodli jsme se z této akce udělat tradici a pozvat na ni i další kendó oddíly. Zvolili jsme jiný termín - měsíc před konáním Nozomi Cupu a Orlické hory zaměnili za Krkonoše.

Cílem soustředění není pouze cvičit kendó, ale také najít čas na relaxaci, nějaký ten výlet do přírody a popovídání si. Proto jsme volili místo mimo obce, kde se tradičně cvičí kendó. Ubytování je na horské chalupě, všichni účastníci jsou ubytováni na jednom místě. I cesta do dojo a z dojo na chalupu vede přírodou. A když napadne 30 cm sněhu, jako v roce 2006, je to prostě senzace.

Na soustředění se snažíme získat kvalitní lektory z řad českých učitelů nebo ze zahraničí. Z těch českých jsme měli možnost dosud přivítat Filipa Baumruka, Tomáše Bergera, Radko Nováka a Jindru Ziegelheima. Velmi významně spolupracujeme s učiteli a našimi přáteli z Belgie, kteří od roku 2011 tento seminář  vedou.

Články

Krkonoše 2008 - zpráva ze soustředění

Krkonoše 2006 - článek

Krkonoše 2005 - článek

Orlické hory 2004 - Článek "My čekali jaro a on přišel mráz aneb jarní soustředění na sněhu"

Fotogalerie

Fotografie ze soustředění najdete v sekci Fotogaleie

Účastníci 2019

Zpět na úvod